Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Videókártya vagy monitor?

Videókártya vagy monitor?

Figyelt kérdés
Van egy Radeon R7 260X videókártyám, ami lassan 3 éves, illetve egy 2 éves LG 22M37 monitorom. Az utóbbi időben észrevettem, hogy ha csak egy HD videót nézek, vagy ha full screenben játszok megjelenik a monitor felső sarkában egy 2 centis sáv, ami először halvány zölden villog, nem észrevehetően, de aztán egy idő után egyre erősebb, és az egész monitor felső sávját átéri, főleg fekete, sötét színeken észrevehető. VGA kábelt nézegettem, de megtörve nincs, elvileg jól is érintkezik, bekapcsoláskor pedig egyáltalán nem látom, fekete hátteren, amíg tölt a Windows, csak utána. Esetleg haldoklik a videókártya?

2018. ápr. 4. 23:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit vettem észre, hogy ha valami megy a háttérben akkor általában elkezd szintén vibrálni, és sajnos egyre erősebben és gyakrabban.
2018. ápr. 5. 00:00
 2/8 A kérdező kommentje:
Annyi kiegészítés még, hogy nem értek igazán hozzá, de fel akartam még tölteni képernyőképet róla, de azon nem látszik... Bár lehet nincs köze hozzá
2018. ápr. 5. 00:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz így megmondani, mivel ha YT-on nézel videót, akkor az a videokártyát egyáltalán nem terheli, sokkal inkább a processzort.

Amúgy ha van integrált videokártya a processzorban vagy az alaplapban én először mindenképp megpróbálnám arra kötni a gépet, hogy előjön-e a hiba.

2018. ápr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nezd meg,hogyha integralt (alaplapi) videokartyara dugod akkor is csinalja e.
2018. ápr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kikapcsoltam most a számítógépet, és csak külön bekapcsoltam a monitort, és amíg kiírta szürke hátteren a no signal üzenetet, akkor is vibrált.
2018. ápr. 5. 00:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az a monitor lesz, bár az első tippem is az lett volna, csak inkább nem írtam míg nem biztos. :D
2018. ápr. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor biztos az? Azt könnybben tudom szerencsére cserélni, mint 60ezer forintot költeni új videókártyára, ráadásul ez elég megbízható, kicsit megijedtem, de ezek szerint ott a hiba. Esetleg valami ötlet, hogy gerjed, vagy szimplán tönkrement és csere? Videókártyában okozhat kárt, amíg ez marad használatban?
2018. ápr. 5. 00:20
 8/8 anonim ***** válasza:

"Videókártyában okozhat kárt, amíg ez marad használatban?"


Nem

2018. ápr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!