Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit jelent az MU a számológépe...

Sósapapa kérdése:

Mit jelent az MU a számológépen, mi a funkciója? Egyszerű kis zsebkalkulátoron is találkoztam vele. Különböző műveletekkel próbálkoztam, de nem tudtam megfejten az eredmények alapján:

Figyelt kérdés

2018. ápr. 10. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Google fordito, de erteni fogod.


A [MU] billentyűt a jelöléshez használják. Íme egy példa a jelölési függvényre. Ha az elem vételára 120 dollár, és a nyereség 25%, akkor mi lenne az eladási ár és a nyereség?

Adja meg a következőt:

120 [MU] 25 [%] (160 eredmény)

[=] (40. eredmény)

Az eladási ár 160 dollár lenne, és a nyereség 40 dollár lenne.

A további tisztázás érdekében a nyereség aránya az eladási árhoz viszonyítva, azaz az eladási ár százalékában, amely nyereség. A fenti példában a számológép által kiszámított eladási ár 160 dollár, így a 25% -os profitráta 40 dollár nyereséget eredményez.

A számítás elvégzése előtt nem tudtuk, mi lenne az eladási ár, csak hogy a 120 dolláros vételár az ismeretlen összeg 75% -a legyen (100% - 25% = 75%). Ha másik módot szeretnénk megvizsgálni, akkor kérjük a számológépet, hogy mondja el nekünk, hogy a 120 dollár 75% -a. Ez a szám 160 dollár, majd 25% -a (nyereség) 40 dollár.

2018. ápr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Markup, vagyis haszonkulcs.

[link]

[link]

2018. ápr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!