Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Helo! Ezzel a processzorral...

Helo! Ezzel a processzorral lenne bármi problémám/fennakadásom mai játékokkal és egyéb megterhelőbb műveletekkel szemben?

Figyelt kérdés

Intel Core i3 3220

(alaplap hozzá: Gigabyte H77M-D3H)

(4GB Corsair 1600-as RAM-mal)

(megfelelne- e egy Phenom II X4 965 BE-nek?)


Jó választás lenne az Intel?

Vagy ha nemigazán, tudnátok mondani max. 45k értékben Intel procit?


A válaszokat előre is köszi.



#Core i3 #Phenom II X4 965 BE
2013. jan. 14. 14:20
1 2 3
 1/28 Osynho ***** válasza:
43%

A játékok sebessége elsősorban a vga-n múlik.


"Jó választás lenne az Intel?

Vagy ha nemigazán, tudnátok mondani max. 45k értékben Intel procit?"


Tehát először kérdezed, hogy jó-a az intel, aztán meg ajánljanak neked intelt? :D

2013. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Osynho ***** válasza:
27%
Jó az i3, de nem tudod tuningolni, a Phenomot meg igen. :)
2013. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

Ez nem válasz. Ne okoskodj,mert nem éri meg :D

Inkább értsd a kérdést. thx.

_____________________________

Második válaszolónak:

Tudom, hogy ebben az esetben a tuningolni nem lehetne,de nem is szeretnék. Elsősorban a nagy fogyasztás miatt cserélnék Intelre, illetve a stabilitás miatt.

Lényeg, hogy az i3-mal megjárnám, vagy sem?

2013. jan. 14. 14:37
 4/28 Osynho ***** válasza:
27%
Mind a kettőt én írtam. Nem okoskodás, olvasd el amit írtál és értelmezd. Nem járnál rosszul az i3-al sem, de én inkább vennék 4 magos procit. Ott van pl az Athlon II 750K 20ezerért. Abba a foglalatba még érkezik proci. Nekem 4 magosított Phenomom van, lassan 3 éve, alap órajelen sose ment, de nem értem mit értesz stabilitás alatt. Instabilitást soha se tapasztaltam. A fogyasztás se vészes, még így tuningolva sem. Milyen vga-t tennél a proci mellé?
2013. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Előszöris okés, bocsi-.-


amm a VGA vagy egy radeon HD 5570 (erősen töröm a fejem egy cserén)

jónak jó, elégedett vagyok vele... a mostani cpuban amugyis van valami vision támogatás, mellékes.de ha cserélnek, akk első ránézésre egy Rad. hd 7770

de majd még utána járok erősebben, ez most csak egy ötlet volt.

a mostani phenom II-nél nem nagyon adnék lentebb, lehet, hogy egy erősebb VGA és egy crosfire-ös lap felhozná bőven az i3-at


(az intelt meg azért irtam oda, h valami low AMD-t írjon, mindegy, nem akartalak lehordani:)

2013. jan. 14. 14:59
 6/28 Osynho ***** válasza:
27%

Nincs semmi gond:)

Ja, hogy van egy Phenom II-esed? :O Azt ne cseréld le i3-ra szerintem. Pénzbe kerülne és kb ugyanott lennél. A többletfogyasztás nem olyan jelentős. Előrelépés egy i5 lenne, de az ugye 50k környéke. Nem tudom mire kell a gép, de az 5570 kb lepkefing a mostani procid mellett, ha játékról van szó. :) 7700 már elmegy, de a 7850 lenne az igazi. Persze kérdés, hogy milyen felbontáson használod.

2013. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Aránylag a jobb grafikát szeretem....

De ha már arról lenne szó hogy most melyikbe öljem bele a több pénzt, akkor inkább már az i5 lenne az, és a VGA-n még erősen gondolkoznék...

Sajna ez a Phenom II 965 be nehezen túlszárnyalható (teljesítményben és árban is)

de rengeteget fogyaszt. Egyáltalán nem mindegy hogy most azt az áramot, amit egyedül megzabál a Phenom, azt egy erősebb i5 és egy jobb VGA enné egyszerre.

2013. jan. 14. 15:15
 8/28 Osynho ***** válasza:
27%
Kiszámoltad már, hogy mennyi a többletköltsége annak a "hatalmas" fogyasztásnak, amit a Phenom-nak tulajdonítasz? Egyáltalán mennyi az a rengeteg fogyasztás, amit említesz? Mennyit megy a géped full terhelésen? Amennyivel többe kerül egy i5, annyiból elég sokáig fedezed a Phenom étvágyát. A másik kérdés, hogy nálam még egy 7850-nél is vga limit van, szóval erre a célra majdhogynem felesleges egy i5. És miért nem tuningolod azt a procit, ha már szorzózár mentes? :)
2013. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Általában hétköznap minimum 6 órát megy.

Hétvégén van hogy egész nap.

Hétköznap inkább tanulásra, böngészgetére, és kicsi játékra van használva.

Hétvégén már kb úgy mindent egyszerre módon megy.

(több játék megy egyszerre, kicsomagolások, telepítések HDD-ről stb...)

____________________________________________________

Ez meg a másik amin filózok... 1000szer gondoltam már erre is, de nem volt bennem megerősítve abban, hogy ez így van.(a fogyasztás/költekezés)

De valójában azért akarom lecserélni mert ez a CPU már igen sok mindent kiállt ez alatt a sajna csak pár hónap alatt. (...) Nem részletezném miket.(újrapasztázás fail)

Na a lényeg hogy most már abszolút nem tudom mi legyen.

xD

De lehet, hogy a Core i3 és erősebb VGA pároson még elgondolkozom kicsit...

2013. jan. 14. 15:41
 10/28 Osynho ***** válasza:
35%

De hogy megy 6 órát? Full terhelésen? Nem hiszem. Még ha így is lenne, elhanyagolható a különbség. A lakásban lévő fogyasztók mindegyike AAA kategóriás? Na, azokon lehet spórolni, nem az i3 fogyasztásán. :D

Sokan túlbecsüli a fogyasztás kérdését. Általában jellemző a számítógépek többbségére, hogy idle közelében hajtják őket. De ha 50 wattos többletfogyasztást adsz a gépnek, akkor is 0,05 kWh extra fogyasztást produkálsz vele, ami egy órányi komoly terhelésnél 3 forintot jelet, egy hetes nonstop komoly terhelésnél 500 forint. Non-stop terhelésről beszélünk! A netezés az semmi. A Phenom is visszaáll 4-es szorzóra, leveszi a feszültséget ilyenkor, ergo keveset eszik.

Az i3-nak nincs jogosultsága egy Phenom II után. Kiszámoltad mennyi lenne az alaplap, proci csere? Mármint anyagilag. Az i5 más tészta. De azt kihasználnád? Mert az 5570 + i5 kombó több, mint vicces játékra. Ha működik a proci, kit érdekel mit élt meg? :D

Nade a te döntésed, én csak nem értem a gondolkodásodat. :)

2013. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!