Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi számít játék lopásnak?

Mi számít játék lopásnak?

Figyelt kérdés
Lényegében van egy király társas játék amelyet szeretnék videó játék formájában is elkészíteni viszont az eredeti játék alap szabályait tartanám csak meg. Módosítva a háttértörténetet bábukat a nevet. Tehát szinte egy teljesen új játék lenne. Amit felhasználnák az eredetiből azok az alapok, mivel hová lehet lépni mit lehet egy körön belül csinálni illetve mikor ér véget a játék. Mikortól számít úgymond koppintásnak, lopásnak a dolog annyira hogy jogi úton pert veszíthessünk? A játékról azt kell tudni hogy újabb társasjátékok közé tartozik 2010 ben lett kiadva.
2018. ápr. 24. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Elég nagy baj. Kérhetsz engedélyt a jogtulajdonosoktól, ha megadják, akkor nem perelhetnek, viszont lehet, hogy nem lesz ingyen.
2018. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tabaki ***** válasza:
Ez.
2018. ápr. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem adnak engedélyt, még mindig van egy kiskapu.

Elkészíted és nem kérsz érte pénzt a használatáért.

Ha nincs bevételed a játék értékesítéséből, nem történik "lopás".

2018. ápr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tabaki ***** válasza:
100%

#3:

De bizony. Más szellemi terméke nem Csáki szalmája.

2018. ápr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért tettem idézőjelbe, mert jogilag igen, de anyagi haszon híján nincs mit perelni.

Tehát ha én elkészítem pl. a Gazdálkodj okosan online verzióját, és nem kapnám meg az engedélyt.

De nem kérnék pénzt a játék használatáért, akkor nincs bevételem, nincs amit elpereljenek.

Megpróbálhatják megtámadni, még nyernek is, de nem fognak pénzt látni belőle, mert én nem pénzért adtam, illetve olyan platformon megy, ahol az ő termékük nem értékesíthető jelen formába, így anyagi hátrány se éri, sőt ha valaki kipróbálja az online verziót lehet kedvet kap megvenni azt.

2018. ápr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tabaki ***** válasza:

Bájos elképzelés, Robin Hood modorában: Ha más javára szétosztogatom a szajrét, az már nem is lopás.

Nem vagyok jogtudor, de gyanúm, hogy a törvényalkotók jogértelmezése ezzel nincs tökéletesen fedésben. Erősen vélelmezem azt is, hogy eleve nem az így nyert keresményedet akarnák elperelni, hanem a szerzőijog-sértés miatt büntetnének, nem különösebben érdeklődvén az iránt, miből fizetsz. Ha esetleg azt is bizonyítani tudják, hogy ezzel anyagi kárt vagy bevételkiesést okoztál a jogtulajdonosnak (például egy fejlesztés alatt álló hasonló játékának tettél keresztbe), dettó.

2018. ápr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Normál országban lehet igazad is lenne. de magyar törvények elég engedékenyek.

Csak akkor számít, ha az haszon szerzésből történik.

Pl. ezért szürke zónás a torrent is hazánkba, azaz magadnak letöltheted...

A torrent oldalak is csak a közvetett haszon szerzés miatt üzemeltett üzletszerű tevékenység miatt fáznak rá.

Míg pl. ThePirateBay más országokban más meglátásban van.

Ugyan ez a helyzet pl. a Németeknél is, ahol saját felhasználást is büntetik.

2018. ápr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tabaki ***** válasza:

"...a magyar törvények elég engedékenyek.

Csak akkor számít, ha az haszon szerzésből történik."


Ilyen korlátozásról a magyar törvények esetében sem tudok, de, mint említettem, nem vagyok jogász. Remélem, jön valaki, aki idézni tudja a megfelelő passzust, én sebtiben rákeresve nem találtam hasonlót.

2018. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismerni kéne az adott játék szabadalmát és bejegyzett védjegyeit. Mert le lehet védetni olyan egyes elemeket is, mint pl. "minden asztalra lerakott kártya után a játékos dobhat egy dobókockával, páros dobás esetén visszaveheti a kártyát a kezébe". Az egyik magyar gyűjtögetős kártyajáték első kiadását is be kellett vonni (bár addigra már elfogyott), mert valami hasonló szabályt tartalmazott, mint ami egy amerikai versenytársában szerepelt.


Én saját tapasztalatból annyit tudok mondani: minden szerzői jogsértésért lehet perelni. Az én esetemben is azzal védekezett az alperes/tolvaj, hogy nem származott anyagi haszna az írásom ellopásából, de a bíróság mégis nekem adott igazat, és megítélték a 250 ezres nem vagyoni kártérítést. A szerzői jog a világon mindenhol érvényes, csak az adott ország bíróságáig kell eljutni valahogy.

2018. ápr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Magadnak elkészítheted, nyilvánosságra nem hozhatod.
2018. ápr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!