Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri-e ez a notebook az árát?

Megéri-e ez a notebook az árát?

Figyelt kérdés

A következőről lenne szó (Asus Aspire 7 A715)

[link]


Szerintetek mennyire jó az ár-érték aránya?



2018. máj. 8. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem bőven megéri, annyi, hogy a HDD cserés.

Vagy 7200eset kell venni bele, vagy SSD+mellé az a HDD ami benne van kombó.

2018. máj. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az 5400 rpm nagyon lassú?
2018. máj. 9. 19:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát mivel új laptop, ezért gondolom csak Windows 10 játszik szerepet, ahhoz pedig néha már kevés az 5400rpm.
2018. máj. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És szerinted ha megveszem így, és csak később (pár honap múltán) veszek csak bele egy 250 GB-os SSD-t, attól még használható lesz?
2018. máj. 10. 07:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor hasítani fog. :)
2018. máj. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt is érvényesül a leggyengébb láncszem effektus, csak nem szakítást kell nézni, hanem a leglassúbb alkatrészt. Nagyon furcsállom én is ezt a lassú HDD-t, mert tényleg az egész gépet visszafogja, egy középszerű képpé, pedig alapvetően egy nagyon gyors gépről van szó. Nem is értem, hogy miért ilyet tettek bele. Talán annak jó, akinek korábban volt már SSD-je egy régi gépben, és a gépet akarja újítani, de máskülönben...


Viszont minden gép annyira éri meg, amennyire kihasználják. Ha te csak szövegszerkesztésre, vagy netezésre használnád, akkor ez baromira nem éri meg neked, arra egy sokkal olcsóbb gép is megteszi. Ha még jó ideig a legújabb játékokkal akarsz játszani, vagy 3D-t szerkeszteni, stb. akkor lehet, hogy erre van szükséged, de valahogy kétlem.

Itt szerintem a felhasználó lesz a leggyengébb láncszem, és az a pár tizedmásodperc nem biztos, hogy valóban megér tízezreket, de te tudod. :)

2018. máj. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi hogy pár sor alapján égbemenő következtetés vontál le, de igen játszanék vele, és igen Photoshop, MediaEncoder, Indesign, stb.

Ezek mellett persze szövegszerkesztés, netezés is

2018. máj. 12. 11:56
 8/8 A kérdező kommentje:
Szóval szerintetek ha majd később veszek hozzá még egy 256 GB-os SSD-t, akkor úgy fogja elérni teljesítménye maximumát?
2018. máj. 12. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!