Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tényleg ajánlott 40% alatt...

Tényleg ajánlott 40% alatt egy kicsivel elkezdeni a telefont tölten?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy az új fajtai okos telefonokat nem ajánlott minden töltésnél 100%-ra tölteni. 40% alatt kevéssel fel kell tenni és egészen csak 80%-ig illetve a fölé egy minimálisan szabad tölteni maximum, ezáltal elérve az akku maximális élettartamát. Ebből mi igaz ? Pár napja elkezdtem ezt semmi nincs, egyedül az, hogy az adapter meleg szokott lenni töltés közben ez annyira nem is újdonság. De akkor veszem le az áramról is. Nem teszek kárt ezzel a mobilban illetve az adapterben ? (samsung galaxy s8-ról van szó.

#telefon #akkumulátor #töltési szokások
2018. máj. 12. 14:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja még az lemaradt,hogy talán havonta egyszer szabad 100-ra feltölteni :D
2018. máj. 12. 15:00
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb úgyis veszíteni fog a teljesítményéből, mindegy mit csinálsz. De egyébként igaz, csak tök felesleges ezzel szenvedni. Mire már annyira rossz állapotban lesz, hogy kínkeserves szenvedés használni (2-3 év múlva), már veszed az újabb telefont.
2018. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen ez jogos, de szeretnék erre a telefonra vigyázni :)
2018. máj. 12. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Totális baromság, fölösleges szenvedés.

Előző telefonomat 3 évig használtam és még 3 évesen is kibírt 2 napot az akku, pedig mindig olyan 20-25%-tól töltöttem 100%-ra. Igen, az akku teljesítménye idővel csökken, de az, hogy nem szabad 100%-ra tölteni, az nettó hülyeség.

Ami fontos: teljesen lemeírteni nem szabad, tehát legkésőbb 10% környékén érdemes feltenni, mert ha csutkára meríted, az tényleg csökkenti az élettartamot.

2018. máj. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 EgyGabor ***** válasza:
Nem rossz ha nem meríted teljesen le. A töltésnél inkább a gyorstöltést kell kerülni. Pl. Samsung-nál le lehet kapcsolni és/vagy gyengébb USB töltőt dugsz rá.
2020. nov. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!