Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezhet olyan, hogy egy...

Létezhet olyan, hogy egy pendrive-ot nem lehet bootlhatová tenni sehogy se?

Figyelt kérdés

Van egy ócska szar nyereményjátékos 4 GB-os Aloe Vera-s pendrive és már háromféle windows négyféleképpen próbáltam rárakni.. Minden windows ugye 10-es volt csak Enter, Pro.. meg 32x 64x.. stb All in one..


Na most próbáltam Boot Managerrel, CMD-ből, és Rufussal is.


De egyszerűen nem és


nem

nem

nem

nem

nem

nem

nem

nem

nem


bootol be. Még a biosban se látni csak annyit, hogy USB: itt kéne a neve, de nincs ott semmi..


Boot menü se látja..


ilyenkor mégis mi van?


2018. máj. 29. 13:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Kezedbe adnám ezt a csodás pendrive-t és leültetnélek a gép elé és megnézném neked mondjuk sikerül-e, és akkor mondogathatod, hogy


PEBKAC

PEBKAC

PEBKAC

PEBKAC


mivel úgy látom másra nem vagy képes. A kérdésre érdemben válaszolni meg nem tudsz.


A kérdésem nem user error, csak már ideges lettem, hogy egy olyan dolgot amit már sok százszor csináltam sok-sokféleképpen egyszerűen NEM sikerül.



Találkoztam már olyannal, hogy egy bizonyos típusú pendrive-ról usb 2.0-s porton nem lehetett win 7-et telepíteni mert képtelen volt létrehozni a 100 MB-s rendszer-partíciót amit automatikusan csinál.

2018. máj. 29. 14:06
 2/14 A kérdező kommentje:
Látom törölték a nagyon hasznos kommenteket, mindegy..
2018. máj. 29. 14:09
 3/14 Estienne ***** válasza:
100%

Több oka is lehet. Egyrész UEFI-ben készítetted a telepítőt de a gép még régi és nem képes UEFI módban indulni. Ilyenkor Legacy-ra kell állítani a boot-ot és a telepítőt is "BIOS" módban kell elkészíteni. Különben nem látja.


Vagy egyszerűen csak a BIOS-ban a védelem (SECURE BOOT) be van kapcsolva és nem fog boot-olni vagy felimserni nem "igazolt" eszközt. Ki kell kapcsolni a secure boot-ot.


Ez csak a két alap ami eszembe jut. Biztos, valami beállítási probléma lesz de látatlanban ez nehéz.

2018. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Egyrész UEFI-ben készítetted a telepítőt de a gép még régi és nem képes UEFI módban indulni. Ilyenkor Legacy-ra kell állítani a boot-ot és a telepítőt is "BIOS" módban kell elkészíteni. Különben nem látja."


Sajnos nem, a gép új. Annyi, hogy nagyon alap gép, de 1 éve lett kb vásárolva.



"Vagy egyszerűen csak a BIOS-ban a védelem (SECURE BOOT) be van kapcsolva és nem fog boot-olni vagy felimserni nem "igazolt" eszközt. Ki kell kapcsolni a secure boot-ot."


Nincsen, ezt meg is néztem már, mert eszembe jutott. A boot menü pl alapból ki volt kapcsolva, azt is nekem kellett bekapcsolni a bios-ban.

2018. máj. 29. 14:14
 5/14 Estienne ***** válasza:
100%
A pendrive közvetlen az alaplap usb kimenetére van dugva? Nem usb3-ba, ugye? Találgatok már én is :D
2018. máj. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

usb 2.0 -ba se és usb 3.0 se jó :D


Amúgy ötletem nincs mi a bánat van vele..

2018. máj. 29. 14:25
 7/14 A kérdező kommentje:
(Közvetlen alaplap, ez egy laptop Acer ES1-17 vagy mi a típusa..)
2018. máj. 29. 14:26
 8/14 A kérdező kommentje:

ES1-731


Lupus Linux van rajta alapból, ugye boot után beugrik az, hogy indítom a Lupust vagy create boot meghajtó, de ennyi..

2018. máj. 29. 14:29
 9/14 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nincs nekem sem pendrive, hogy esetleg azzal megpróbáljam.. egyedül egy felesleges üres 2.0-s USB-s 1 TB-s merevlemezem van.
2018. máj. 29. 14:33
 10/14 Estienne ***** válasza:
100%

Egyszer én is sokat sz*ptam egy kis 32gb Emmc-vel rendelkező 12 colos acer vacakkal. Ha jól rémlik, ott az volt végül a megoldás, hogy rufusban az "MBR particiós séma BIOS-os vagy UEFI-s..." módot választottam, betallóztam a windows image fájlt majd! a fájlrendszert átállítottam fat32 -re. A windows viszont x64 architektúra volt. (ha előbb állítod a fájlrendszert majd kiválasztod a windowst, alapból ntfs-en akarja formázni).


Így már észre vette a nyavalyás. Több ötletem már nincs :D


Egy "paraszt" megoldás van még. Berakod a vinyót egy másik gépbe és feltelepíted ott a rendszert. Aztán vissza az eredetibe és majd feldriverezed. De jah, ez elég kókány megoldás :D

2018. máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!