Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen digitális rajztáblát...

Milyen digitális rajztáblát tudtok ajánlani? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Grafikusként szeretnék továbbtanulni szeptembertől (most érettségizek). Úgy gondoltam hogy nem lenne hátrány ha némi tapasztalattal kezdeném, papírra ugyan már tudok rajzolni (elméletileg szépen), de sajnos a számítógépes rajzolásom kimerül a pálcikaemberekben, mivel egérrel ill. touch-paddal nekem nem megy. Szeretnék venni egy erre alkalmas eszközt, de nem értek még túlságosan hozzá. Esetleg gyakorlás céljára megfelel egy középkategóriás tablet is? Ha igen, milyen rajzprogramokat tudnátok ajánlani?

2018. máj. 30. 21:01
 1/3 tabaki ***** válasza:

Én mindenképpen Wacomot javaslok, valamelyik Intuos modell biztosan jó lesz. A5-ös méret már használható, A4 általában már mindenre elegendő. Szerintem inkább a jó minőség a fontos, mint a méret.

Igyenes rajzprogramok, amelyek együtt működnek a Wacom-táblákkal: pl. Gimp, Krita, MyPaint.

Ha az egérrel bonyodalmaid voltak, arra azért számíts, hogy a táblát sem tudod majd azonnal kezelni, akármennyire is hasonlónak tűnik a hagyományos rajztáblához. Lehet, hogy sokat kell gyakorolnod, amíg megszokod a tábla és monitor közötti áttételt, de ha már beállsz rá, onnantól minden kafa.

2018. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ :)
2018. máj. 30. 23:11
 3/3 anonim válasza:
A Krita tényleg jó de a Gimp nem igazán erre van kitalálva. Érdemes lenne majd beszerezni Photoshopot egyetemen azt (is) használnak. Első lépésekhez MediBang Paint is jó az is ingyenes. Nekem Wacom Intuos van, szeretem nagyon bár a medium méret jobb lett volna így egy év gyakorlás után.
2018. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!