Emberi animáció?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet legegyszerűbben meganimálni egy-két emberi mozgást? (Pl. integetést.) Nem igazán értek ezekhez, még sosem csináltam hasonlót. De viszonylag hamar bele szoktam tanulni a programok kezelésébe (munkahelyen is egy olyan szimulációs szoftver használatát kellett most megtanulnom, amihez általában külön tanfolyamot szoktak indítani az összetettsége miatt. 1400 oldal körül volt a használati útmutató is hozzá).

Fontos lenne hogy viszonylag élethűen legyen kidolgozva a test (ahol nem takarja a ruha) és az arc is.


Hogyan tudnék ennek nekiállni? Milyen programmal lehetne ezt elkészíteni? Youtube-on találtam egy csomó tutorial-t, csak nem tudom hogy melyik programmal lenne célszerű nekiállnom.



2018. jún. 23. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik animációs programmal, akár Pencil 2D-vel is. Nagyon kezdetleges, de tudja, amit egy ingyenes animációs programnak tudnia kell. Későbbre TVPaintet tudok ajánlani 2D-s kézzel rajzolt animációhoz, és Mohot vagy Toon Boomot 2D vektoroshoz. De rajz tudás nélkül nem lehet neki állni, úgyhogy ez az első lépés, amennyiben ez nincs meg. Megpróbálhatod a rotoszkópot, amikor lefilmezed az integetést kamerával, behúzod a programba és azt rajzolod át. Én ezt inkább csak magadnak, gyakorlásnak ajánlom, de ha mégis közzé teszed, ILLIK megjelölni, hogy rotoszkóp, mert mégis csak "csalás" (De a Disney is alkalmazta, azért mozog olyan szépen Hófehérke a rajzfilmben... Bár tény, hogy ott azért megvolt a komoly rajztudás is)
2018. jún. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, így már akkor el tudok indulni.
2018. jún. 24. 17:20
 3/3 tabaki ***** válasza:

2D-hez ajánlom még a Synfig Studiót és az OpenToonzt:

[link]

[link]


3D-ben (vagy csak arra alapozva) jókat tudnál csinálni Blenderrel is, de az jó nagy falat:

[link]


De egyszerű animációra elég lehet egy használhatóbb képszerkesztő is:

[link]

[link]


A külön megrajzolt képeket összefűzheted pl. MonkeyJammel:

[link]

2018. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!