Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szoktál animációkat csinálni?...

Szoktál animációkat csinálni? Ha szeretnék animálni, mit kell tennem? Milyen digitális táblát vegyek? Valaki segtene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt olvastam, hogy Wacom a legjobb márka, tehát ilyet szeretnék venni. Laptopon akarok majd rajzolni.

És ilyen kis animációs 'filmeket' szeretnék csinálni, mint pl. Vidman, mostanáan Radics Peti. Vagy az ilyen animés, mangás memek.

Ha megvan a tábla akkor milyen programokat kell letöltenem? Egy rajzoló programot? Vagy ilyen animációknak van külön alkalmazása?

Ajánlani tudnátok? Nem szeretnék fizetőset(nem engedik szüleim ><).


Még egy kérdés a táblához, azt olvastam, hogy a toll hegye hamar elkopik. Ezeket folyamatosan cserélni kell? Olyan nincs, hogy ilyen sima, mint a telefonokhoz?


(Bocsi a hülye kérdésekért, nagyon nem értek ehhez:D)



2018. máj. 16. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, a Wacom a legjobb, abból is most az Intuos a menő. Érdemes megnézegetned őket, mert sok fajta van, egyedül annyiban különböznek, hogy mindegyikhez más program jár ajándékba. Bár azt hiszem animációs program egyikhez se jár. A Comic-ot tudom ajánlani, ha rajzolni is akarsz, akkor a Clip Studiót adják ajándékba, ami egy jó kis rajzprogram.


Visszatérve az animációhoz, szerintem felesleges szenvedés a rajzprogram, ha van kifejezetten animációs progi. Írj egy privát üzenetet!


Szerintem egyáltalán nem kopik gyorsan a hegy, bár nekem Wacom Bamboo-m van, de 6 év alatt még csak egyszer kellett cserélni. Egyébként adnak tartalék hegyet, Intuosnál azt hiszem a tábla hátuljában van.

2018. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tabaki ***** válasza:

Hát, szerintem az animáláshoz legkevésbé rajztáblára van szükséged, de persze az is hasznos. Két régi kérdés, táblákról és hegykopásról:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Képszerkesztők:

[link]

[link]


Különféle 2D animációs programok:

[link]

[link]

[link]

[link]


Blender (3D, de sok mindenben besegíthet a 2D-animálásban is):

[link]

2018. máj. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!