Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit számít pontosan a RAM?

B. Levente kérdése:

Mit számít pontosan a RAM?

Figyelt kérdés
Laptopot szeretnék vásárolni, és nemtudom hogy 8gb vagy 16gb....mármint hogy mennyivel jobb a 16 és mit számit.

2018. júl. 2. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Pont nyolccal jobb.
2018. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Számíthat abban az esetben ha a 16 GB-nyi RAM mellé erősebb VGA illetve CPU társul, mint a 8 mellé, mert hiába kétszer annyi a RAM ha van mellé egy gyengébb géped. a ( GB RAM-ot elégnek nevezném jelenleg. 16 Akkor kellhet ha RAMigényes alkalmazásokat, játékokat futtatsz, de ehhez meg erős CPU illetve VGA IS kell, nem elég a sok RAM. Ezért írtam az elején amit írtam.
2018. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8 GB elég általános használatra és játékra. 16 GB akkor kell, ha virtuális környezeteket használsz és/vagy nagy alkalmazásokat programozol.
2018. júl. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen környezetben dolgozol. Ha nagy játékokat írsz, esetleg nagyobb programot stb, virtuális környezetben dolgozol esetleg szervereket futtatsz és nagyigényű játékokat tesztelsz akkor neked a 16 való.


Általános felhasználásra a mai játékok (Pubg, r6, gta v stb..), böngészésre, alapprogramozásra (pl. konzolos programozás, weboldalkészítés stb..) elég a 8 GB ram.

2018. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor elég 8 GB ram a need for speed és a euro truck simulator 2-nek?


Filmezni szoktam és böngészni.

2018. júl. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!