Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan fér rá egy 4,7 GB-os...

Hogyan fér rá egy 4,7 GB-os DVD+R-es lemezre több, mint 12 GB adat?

Figyelt kérdés
Kaptam egy DVD lemezt, amin régi felvételek vannak, át szeretném másolni, ezért vettem egy éppen olyan lemezt, mint amit nekem is adtak, de nekem nem fér rá.

2018. júl. 13. 16:49
 1/8 Dongaben ***** válasza:
Sehogy. A 4,7 Gb-os lemezre is csak 4,5 fér maximum. 12 Gb még tömörítetten sem fér rá...ott valami más lehet. Másold be előbb a HDD-re, és nézd meg ott mi a helyzet.
2018. júl. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, már a kérdés is furán hangzik, de ez van. Bemásoltam a lemezt, majd ott azt láttam, hogy több, mint 12 GB adat van rajta. Azt hittem rosszul látom, később azt gondoltam, hogy biztos tömörítették, ezért én is ezt tettem, de a tömörítő csak azt csinálta, hogy 3 részre tömörítette...
2018. júl. 13. 17:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor ez egy BluRay lemez volt, nem pedig DVD.
2018. júl. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy lehetett HD DVD lemez is, de olyan már nagyon rég nincs forgalomban.
2018. júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dongaben ***** válasza:
Így látatlanban nehéz erre reagálni... Ha rajta van egy DVD lemezen, akkor a lemezről-lemezre másolást használnám. Pl. "CloneDVD" programmal. Más nem jut eszembe...
2018. júl. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12 GB akkor sem fog rámenni. Ahogy előttem írták, nagyon valószínű hogy nem DVD volt hanem bluray.
2018. júl. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha DVD-videóról beszélünk, akkor ez egy másolás elleni védelem lehet,(annak idején amikor még foglalkoztam DVD másolásokkal, akkor többször találkoztam ilyen DVD-vel amin sokkal több "adat" volt mint amennyi a lemezre fizikailag ráfért volna) igazából nincs rajta 12 giga, csak a gyökér mappájában lévő fájlbejegyzéseken mutatja azt, hogy 12 giga van rajta.


Próbáld meg egy dvd rippelő programmal ez elvileg kiszedi a felesleges fájlokat (0 méretűek lesznek).


Annak idején én az Elby CloneDVD-jét használtam ilyen célra (a program fizetős).


Sok sikert. Üdv.

2018. júl. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. júl. 13. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!