Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha újratelepítem a gépem,...

Ha újratelepítem a gépem, akkor megváltozik az IP címe is, vagy az mindig ugyanaz marad?

Figyelt kérdés
Bocsánat,ha hülyeséget kérdeztem,de nem értek hozzá. :D

2018. júl. 20. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Szolgáltatótól függ hogy milyen rendszert használ. Ha kapcsolódásonként újat kapsz, akkor teljesen mindegy hogy kikapcsolod vagy újratelepíted a géped, mert mindig új címet kapsz. Ha csak bizonyos időközönként cseréli - például évente - akkor pedig teljesen mindegy hogy mit csinálsz.


Ha azért kérdezed mert kitiltottak valahonnan és így akarsz trükközni: jellemzően nem működik csak az IP cseréje.

2018. júl. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hu nem értem :( Milyen szolgáltató? És hol tudom megnézni hogy mi az ip címem? Nem tiltottak le sehonnan,csak kíváncsi vagoyk,hogy működik
2018. júl. 20. 15:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Rövid válasz: újratelepítés nem megoldás IP cím váltásra


A külső kapcsolatot általában modem/router kezeli tehát a géppel hiába csinálsz bármit. Ha esetleg a gép kezelné nálad, akkor lehet hogy egy újracsatlakozás vagy újraindítás is elég, de ha nem elég akkor az újratelepítéstől sem lesz másik IP címed.


Az internet szolgáltatótól függ hogy mikor változik meg. Pl nekem van egy Inviteles netem, aminek az IP címe mindig megváltozik ha újraindítom a modemet (de a gép újratelepítése/újraindítása/stb nem befolyásolja hiszen a modem kezeli a külső kapcsolatot és nem a gép), illetve kb 24 óránként magától is új IP címet kapok. Van egy UPC-s netem is, ott hiába indítok újra bármit, az IP címem ugyanaz marad (viszont nagyon ritkán, talán kb fél évente magától is megváltozik).


Egyes szolgáltatóknál a modem MAC címének átírásával új IP címet lehet szerezni várakozás nélkül, de olyan is van ahol fel sem engednek nem jóváhagyott MAC címmel. (Illetve mint írtam valahol modem/router újraindítás is elég, máshol az segít ha hosszabb ideig pl pár órára van kikapcsolva a modem...)

2018. júl. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Több oldal is van ami kiírja a nyilvános IP címed:


[link]

[link]

[link]

2018. júl. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az IP címed időszakosan változhat, mert alapesetben nincs fixen beállítva, hanem a routereden futó DHCP szervertől kapod meg és előfordulhat, hogy mondjuk a telefonod kapja meg azt az IP címet, amit előtte a számítógéped használt. Természetesen lehetőség van arra is, hogy a számítógéped mindig ugyanazt az IP címet használja, ehhez vagy a géped hálózati kártyájának a beállításaiban, vagy a routered DHCP beállításaiban kell beállítani a fix IP címet. Ez az IP cím kizárólag a helyi hálózatodon, tehát a routeredre kötött eszközökön érhető el.


Az előző hozzászóló a publikus, internet felől látható IP címedről beszélt amit a routered kap meg és amit időszakosan változtat az internet szolgáltatód.


Inkább azt írd le, hogy miért akarsz te fix IP címet? Torrentezni akarsz?

2018. júl. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem szeretnék fix IP címet, csupán érdekelt,hogy hogyan működik ez az egész.
2018. júl. 20. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!