Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Monitor (pixelhiba) garancia...

Monitor (pixelhiba) garancia mikor érvényes és mikor nem? Monitor vásárlás előtt állok és mindenhol mást olvasok!

Figyelt kérdés
Nézegettem monitorokat,elég jó áron online és a garanciát fontosnak tartom,de mire is vonatkozik konkrétan a garancia és a (pl: Emag) 14 napos elállási jog? Valahol azt olvastam,hogy a 14 napos elállási jog nem érvényes pixelhibára,máshol az ellenkezőjét olvastam. De akkor miért vásárolható sok helyen pixelhibára külön (7 vagy 15 napos) garancia? Ha esetleg pont egy pixelhibás monitort sikerülne rendelnem és ahogy ismerem magam,pont én lennénk az a 100-ból 1 ember,akkor visszaküldhetem simán 14 napon belül? De olyanokat is olvastam,hogy 1 pixelhiba nem pixelhiba,ilyenkor nem él a garancia meg semmi más sem. Vannak olyan monitor márkák,ahol valóban van garancia pixelhibára? Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget! :)
2018. júl. 20. 21:14
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Ezt a monitort néztem ki:

[link]

2018. júl. 20. 21:29
 2/23 anonim ***** válasza:

"Valahol azt olvastam,hogy a 14 napos elállási jog nem érvényes pixelhibára"


A 14 napos elállás alatt indok nélkül visszaküldheted. Ha ez épp a pixelhiba miatt van akkor sincs semmi. Mint írtam NEM kell indokolni.

A pixelhibát minden gyártó egy kicsit másként kezeli:


[link]


Ez itt például 5 gyártó állásfoglalása az ügyben.


egyszerűbb ha olyan boltból rendelsz ahol külön erre adnak garanciát potom pénzért. Ilyen a PCX, ahol egy ezresért ha 30 napon belül akár egy pixel is hibás lesz, cserélik a monitort.

2018. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Az általad kinézett monitor a pcx-en is nagyjából ennyibe kerül és a pixelgarancia 700 Ft!
2018. júl. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

De jóóó,nagyon szépen köszönöm! :) Én ahol nézegettem a pixelgaranciát,ott min. 5000 ft volt. :) Köszönöm szépen még egyszer! :)

Még azt szeretném megkérdezni,hogy szerinted az a monitor jobb,amit belinkeltem vagy inkább ez:

[link]

2018. júl. 20. 22:03
 5/23 anonim ***** válasza:
Az előbbinek kisebb a válaszideje.
2018. júl. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Mindegy, nagyjából egyforma. Az olcsóbbnak kisebb a válaszideje, de az meg pont mindegy...
2018. júl. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) A kijelző fontos? Sok helyen olvastam véleményt. Az olcsóbbik 1 ms,de TN paneles,a drágábbik 4 ms,de PLS. Azt olvastam,hogy a PLS nem csak,hogy jobb,de megbízhatóbb is. Tudom,hogy függ a felhasználás módjától,hogy melyiket célszerű választani. Játszanánk is rajta meg filmeznénk is. Játékra jobb az 1ms,filmre pedig a PLS paneles. :) Bocsi a sok kérdés miatt,de a régi monitoromat szeretném lecserélni és még nem láttam élőben IPS,PLS vagy TN paneles kijelzőt. Múltkor az egyik boltban próbáltam megnézni és összehasonlítani,de nem volt kiírva,hogy melyik milyen kijelzős :D :D
2018. júl. 21. 13:12
 8/23 A kérdező kommentje:
Fehersrac nagyon nagyon szépen köszönöm még egyszer a pixelgaris tanácsodat! :) Pcx-en ingyenes a postaköltség Postapontra,csak 742 ft a 30 napos pixelgarancia,ami nagyon szuper! Mindenkinek ezt fogom ajánlani! :) Köszönöm szépen még egyszer!
2018. júl. 21. 13:16
 9/23 anonim ***** válasza:
Akkor inkább a PLS, mert az hogy emiatt 4ms-os tökmindegy. Nem fogod észrevenni. A válaszidő 10-50 ms körül még lényeges volt, de 5 alatt nem.
2018. júl. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Én is inkább arra gondoltam. :) Szerinted szabad fizetni előreutalással nekik vagy inkább utánvét?
2018. júl. 21. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!