Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Konzolosok, megéri PC mellé...

Konzolosok, megéri PC mellé egy xbox-ot vásárolni?

Figyelt kérdés

A forza horizon 4 miatt szeretnék egy konzolt is venni.

A jelenlegi konfigom:

I5 7400

Gtx 1060 6gb

8gb ddr4 2400 mhz

Ahogy láttam a forza 4nek elég nagy lesz a gépigénye és ha le kell húzzam a grafikát, vagy fejlesztenem kéne a gépet akkor szerintem drágábban jönnék ki. A gépemen minden olyan játék elfut maxon amit szoktam játszani.

Én eddig úgy láttam jónsk hogy veszek egy xbox one s fh4-el, és úgy elég olcsón kijövök.

Még sosem volt konzolom ezért segítség és tanács kéne hogy megéri-e ezért megvásárolnom? Mert ha azz szeretném hogy full grafikán menjek akkor ennyiből nem úszom meg az alkatrészeket PC-hez.

Milyenek a konzolok?

Nagyon le van butítva a grafika?

A 30 fps nem zavaró?

Hozzá lehet szokni?

Az xbox one s elég lesz a fh4-nek?



2018. aug. 8. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Szoval ezert vennel egy joval gyengebb konzolt, ami csunyabb lenne mint a nem maxos pc grafika.. Hol keressem benne a logikat?
2018. aug. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Az Xbox One X-en a grafikában sem lenne semmi különbség a PC-hez képest. Igaz, One X-hez 4K megjelenítő dukál, ami úgy már nem feltétlen kedvező, plusz konzolokra mindig is drágább volt a játék, ha most feltételezzük, hogy nem kalózkodsz gépen és megveszel mindent még akkor is. A PC-kre olcsóbbak a játékok.

Ha szeretsz játszani és számodra a joystick sem idegen, akkor a konzol egy jó megoldás lehet, viszont exkluzívokban a Sony vezet. Ha ez számodra egy fontos szempont, akkor PS4 kell neked igazából. Ha, ahogy az ki is derül az írásodból, egy játék(stílus) érdekel igazából, a FH4 (autós), akkor meg Xbox kell neked.

Hogy milyenek a konzolok? Gyorsak, egyszerűek, az aktuális modellek kompatibilisek minden játékkal, tehát nem kell a gépigényen aggódni.

Mennyire van lebutítva a grafika? Függ a modelltől. One X-en feltehetően semennyire, még a gyenge modelleken amennyire csak lehetséges (a felhasználói igényeknek megfelelve, azokat szem előtt tartva persze).

Zavaró-e a 30fps? Nem, nem zavaró, de ha gyakran 60fps tartalmakkal van dolgod, akkor nagyon piszkálni fogja a csőrödet a 30fps.

Hozzá lehet szokni? Igen, hozzá lehet szokni, a mozgás folyamatos ugyanúgy, csak nem elég "smooth" a magasabb fps-hez képest.

Elég-e a One S? Ezt már elmondtam. Igen, elég, erről híresek a konzolok, hogy nem kell a gépigényen aggódni. Ennek hátránya, hogy a konzol típusától függően megjelenítheti rosszabbul, vagy a legjobb beállításokkal. Mindez automatikus, nincs beleszólásod.

A gépre nagyjából 200 000Ft-ot kellene költened. Ha cserélnéd a procit is egy jobbra, akkor olyan 250 000-280 000Ft-ot kéne költened. Alaplapot mindenképp kéne cserélned, ha csak nem túlárazott i7-re cserélnél egy zsákutca-szerű generációban (kaby, 7.). Egy jobb videókártya olyan 180 000Ft körül megvan (1070Ti). A proci 50 000Ft körül kijön, a lap olyan 30 000Ft. Én úgy hiszem, a megfelelő tápegység már benne van a gépedben, így az nem jelent többletköltséget.

Egy Xbox One Slim 80 000Ft. Ehhez nem kell 4K tv, csak valami megjelenítő, amin van HDMI csatlakozó és legalább FullHD-s. Ilyen cucc azért már gyakran fellelhető az átlagos magyar háztartásokban. Ha a max grafika mellett döntesz, kell egy One X, aminek piaci ára 150 000Ft körül mozog. Ehhez már kell 4K tv is, amivel igazán ki lehet használni a konzol képességeit. Ez legalább +100 000Ft-ot jelent még, így már megint 250 000Ft-nál tartasz. Persze, ha otthon akad netán egy 4K tv/monitor is, akkor nyert ügyed van, mert az esetben csak a konzol meg a játék kerül pénzbe. Mivel én semmit nem tudok, hogy neked mid van és mid nincs otthon, ezért magad döntsd el, hogy megéri-e a leírtak alapján.

2018. aug. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm a választ ;)

Bár mindenki ilyen segítőkész lenne mint te.

2018. aug. 8. 23:59
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Szep es jo, de gyakorlatban gyengebb az xbox one x mint a jelenlegi i5+1060 parosa, mivel microsoft fejlesztesu jatekrol, szinten MS grafikus apit hasznalo (directX) jatekrol van szo, semmiveo sem varhat tobbet x1x-en mint a jelenlegi gepen, raadasul o a sima xbox onerol beszelt eddig, ami nagy visszalepes lenne. Ezt is illett volna elmagyaraznod neki, hogy csak penzkidobas a meglevo gepe melle, vegyen kontrollert es ugyanott tart.
2018. aug. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én soha nem értem a "megéri?" jellegű kérdéseket. Ha Neked szükséged van rá, akkor megéri. Ha nem, akkor meg nem. Ami egyik embernek maximálisan megéri, az lehet, hogy a másiknak felesleges pénzkidobás.

Nekem például nem érné meg. Ha vennék konzolt, akkor is inkább Switch-et, a hordozhatósága meg az exkluzív játékai miatt. De valószínűleg azt sem fogok venni, messze nem játszok annyit, hogy azt az összeget letegyem érte. Elég nekem a PC, ha játszani akarok.

De ez csak én vagyok. Más ugyanerről másképp vélekedik. Ha Te szeretnél olyan játékokkal játszani, amik Xboxra jelentek meg, és nem sajnálod érte a pénzt, akkor garantáltan megéri neked. :)

2018. aug. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=_ozAor2UVgw&t - PC

https://www.youtube.com/watch?v=_gPKtb6rjk4&t - Xbox One X

Ezeket itt hagynám összehasonlításképp. A Forza Motorsport 7-ről gameplay mindkét platformon. Biztos, hogy a One X visszalépést jelentene? :)

2018. aug. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként elmagyaráztam, hogy a különböző modellek lejjebb vehetik/magasabbra állíthatják a grafikát. Azt meg mindenki tudja, hogy melyik a legerősebb Xbox és melyik a leggyengébb. Így már adja magát, hogy a gyengébb valószínűleg lejjebb vesz a grafikán, még az erősebb eléggé elengedheti magát.
2018. aug. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is filózom rajta, hogy vegyek-e Xbox One X-et. A grafika One X-en nagyon brutál tud lenni már egy Full HD tévén is. A Forza játékok meg kifejezetten jobban és szebben futna rajta mint PC-n, mivel arra lettek főleg tervezve. De, hogy megéri-e azt neked kell eldöntened. Egy 4K tévé nagyon sokat tud dobni a One X grafikáján. Sima One-t én nem vennék, mert az tényleg visszalépés lenne. Amúgy a legtöbb Xbox cím jönni fog Windows 10-re is. Crackdown, Gears of War 5, Forza Horizon 4, Halo ezek mind jönnek Windowsra is. Ez a PC-n olcsóbb a játék érv úgy a Denuvo megjelenéséig volt csak helytálló szerintem, mert ma már kb. pont azonos árban jönnek ki a játékok konzolra és PC-re. Bele van építve az árukba a plusz védelem. Konzolnál meg ott van a használt játékok eladása vétele cseréje, ami PC-n ki van lőve.
2018. aug. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#6 Ha 1080 helyett 1060-ast linkeltél volna, akkor is ugyan ott tartanánk, ultrán 60 FPS 4k-ban, ami ugyan úgy néz ki mint xbox X 4k 60fps-e, (pont erről beszéltem, hogy ugyan az a követelmény), pár százalékkal gyengébb az X -nek a GPU-ja, tehát igen, visszalépés vagy helybenjárás, lényeg, hogy drágán semmi haszna nem lesz belőle.
2018. aug. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Úgy döntöttem hogy miután kijött a játék, megveszem és ha mediumon elfut akkor minden marad a régi.

Ha nem fogja bírni akkor eladom a procit és alaplapot. Váltok i5 8700-ra + alaplap. Esetleg még + 8gb ramot. Árban úgy jövök ki mintha vettem volna egy konzolt :)

2018. aug. 9. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!