Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot érdemes venni...

Milyen laptopot érdemes venni egyetemre?

Figyelt kérdés
Mérnöki szakra készülök. A keret kb. 70-80, max 100 ezer. Alap dolgokra használnám, nincs semmi extra igényem. Mit javasoltok?

2018. aug. 21. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobb használt gépet tudsz venni szóval elöször is az érné meg a legjobban.

Bár nem tudom melyiket szeretnéd venni?

Használtat vagy mindenkép új kell?

Ha megnézel 100 000Ft-os laptopot Intel Celeron vagy Intel atom vagy esetleg Pentium van bennük aminek a gyártás technológiája újabb és keveset fogyasztanak,de viszont elég gyengék teljesítményileg.

Pld most vettem 50 000Ft-ért használtan egy i5-2350m+120gb ssd+4gb ram-os laptopot

igaz ennek 12.5 a képernyője,de nekem teljesen jó volt.

Lenovo Thinkpad x230 laptopot vettem meg.

50k volt,de 1 pixel hiba van rajta, csak sötét képen látszik.Az akksija 2 órát bír.

Biztos lehetett volna ennél jobb laptopot is találni,de nekem ez is megfelel.

2018. aug. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Rossz processzort írtam 2350m csak i3-nál van.

Nekem a laptopban i5-3320M

2018. aug. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hardveraprón nézelődnék megbízható eladók közt, konkrét példány tulajdonságaira keresgélve. Pár napot kitölt, de megéri.
2018. aug. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Használtat semmiképp sem szeretnék, jó lenne, ha bírna 5-6 évet, az meg még újnál is necces. Különben is, ki tudja, mennyire lehet megbízni egy ilyen eladóban.

2018. aug. 22. 10:28
 5/11 anonim válasza:
49%

Szerintem ne hallgass azokra, akik használtat ajánlanak.


Vegyél egy új könnyű kis gépet, pl. Acer Swift 1, n4100, n4200 vagy n5000 procival, ezeknek gyönyörű kijelzője van, bírnak vagy 10 órát akkuról, mutatósak, kényelmesen használhatók utazás közben, könnyen beleférnek egy hátizsákba vagy válltáskába, elegánsak, mutatósak.


Ezek a használt thinkpad és latitude gépek nem garanciálisak, ütöttek-kopottak, nehezek, egy új bay trail proci 6w-ból kihoz akkora teljesítményt, mint pl. egy második generációs mobil i5 35-ből, ami ugye forrósodik, és kevés üzemidőt tesz lehetővé akkuról.

2018. aug. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Végül egy Lenovo Ideapad 320-ast vettem, persze újan. Szerintem megérte az árát, amire nekem kell, arra jó lesz.

2018. aug. 25. 18:56
 7/11 anonim válasza:
100%
Előző vagyok, én is ajánlom a hardveraprót, viszont ne excéges latitude-t nézz ott, hanem olyat, ami majdnem új, megvette valami magánszemély, nála volt pár hónapot, de nem használja, így inkább eladja.
2018. aug. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
49%
Ja, ok, gratulálok, jobban tetted, mint ha lestrapált gépet vettél volna.
2018. aug. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is, köszi. :)
2018. aug. 25. 19:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Használt, külföldről behozott volt üzleti laptopot kiváló gépek, egy éves használat után selejtezve. A magyar cégek csak hibátlant adnak el, felújítva, sőt, garanciát is adnak mellé. Az új "Lenovo" olcsóbb kategóriában (100-200 ezer között) tajvani műanyag gagyi, csillogó-villogó ócskaság. Saját tapasztalat, két hónap alatt két merevlemez csere (mindig két hetet vártak alkatrészre). Aztán elpasszoltam és vettem egy Thinkpadot. Ami azt illeti, nem papírvékony, de azért nem, mert az üzleti laptopokat merevitő-kerettel készítik. Vagyis bármi éri, leeshet, autóbaleset stb. akkor sem lesz semmi baja. Három éve nyúzom, hurcolászom és semmi baja sincs.
2018. aug. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!