Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lassú a 249. 000Ft-os...

Miért lassú a 249. 000Ft-os laptopom?

Figyelt kérdés

Itt a konfiguráció:


Intel Core i7-8550U Quad Core

8GB DDR4 / 1TB HDD

NVIDIA GeForce MX150 2GB

Windows 10


Szóval a kérdés adott, a problémák a következők (hátha valaki jobban ért hozzá, mint a szervizben) :


- a bekapcsolási idő sokszor 5-8 perc (frissítés nélkül.. ha frissít, 13-15 perc)

- néha úgy dönt, hogy villám a gép, néha pedig úgy beakad, hogy csak a resetelés segít rajta

- sokszor fagy be, feketére vált a kijelző, a "program nem válaszol" üzenet, majd pár másodperc múlva újra működik, egészen egy újabb egér kattintásig, amikor újra jön az akadás

- Lightroom, Photoshop és Premiere Pro van csak a gépen, semmi más program. Adobe Premiere Proban már a sima HD videó szerkesztésénél is szaggat a lejátszás, nem tudom visszanézni normálisan a kész anyagot, csak ha előtte kimentem, mert a zene megy, a videó akad és ugrál


Az alapvető problémáim ezek lennének. Feladatkezelőben néztem, hogy pl FullHD videó szerkesztésnél a processzor maximum 50%-ig, a memória maximum 80%-ig, a lemez meg vagy 10-20 vagy pedig 100%-on pörög. Van egy 6 éves AMD procis régi laptopom is, az soha nem csinált ilyet, sőt minden gyorsabban és akadásmentesebben fut, pedig az a gép fullon van programokkal, meg adatokkal.


Remélem van valakinek lesz valami jó ötlete/tanácsa :) (a szervizben azt mondták, hogy tökéletesen működik a gép)


2018. szept. 27. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
8GB RAM szerkesztéshez semmi, a rendszer meg a HDD miatt haldoklik. SSD kéne a gépbe.
2018. szept. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

A hdd menjen beépítő keretbe, vagy legyen külső hdd, a rendszernek meg egy ssd kellene

Rá sem fogsz utána ismerni

Illetve nem árt plusz memória, oké, hogy 80%-os a ramhasználat, viszont biztosan dolgozik virtuális memóriára is, ami meg ugye a hdd-t terheli, ami persze lassú

2018. szept. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezt az SSD dolgot már hallottam, de nem voltam benne biztos, hogy tényleg annyira befolyásolja-e a gép gyorsaságát, bár belegondolva mindig van egy gyenge láncszem és hiába dolgozna a proci, ha a merevlemez nem engedi... Na akkor a következő projekt egy ssd + memória.

Mi a különbség a SATA III és az M.2 között? Mindegyik ugyan olyan jó lehet? Mert elvileg az M.2 simán bemegy a gépbe és akkor maradhat bent a HDD is.

2018. szept. 27. 14:11
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Írta a kérdező, hogy a bekapcsolási idő is 5-8 perc sokszor, ez biztos hogy nem a 8 GB memória, vagy a HDD hibája. Nekünk itthon erősebb a laptopunk, de a HDD benne gyenge (még nem érkeztünk SSD-t venni bele), de pár másodperces lassulásokon és gondolkodásokon kívül igazából komolyabb problémája nincs.


- Lehet nem megfelelő valamilyen driver amit feltelepítettél

- Windows reinstall is segíthet

- Túlmelegedés?

2018. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Driverre én is gondoltam, de minden drivert kicseréltem már, amit tudtam... Pont most pillantottam rá a processzor hőmérsékletére, jelen esetben 50 fok körül van, de 3 mag mellett van egy kis felkiáltójel és azt írja, hogy a maximum hőmérséklet 100fok volt...
2018. szept. 27. 14:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha gyari win en ujrahuznam
2018. szept. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a régi 500 GB HDD-m mindig min 1,5 percet majszolt, mire behozta az op.rendszert.



2 éve vettem egy legolcsóbb SSD-t, ez az idő 20 mp-re redukálódott.

Az én régi 3000 Ft-os ürülék Fujitsumon is sokat segített a régi ssd-m... :)

2018. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!