Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tömörített fájlokat hogyan...

Vjames kérdése:

Tömörített fájlokat hogyan lehet automatikusan menteni?

Figyelt kérdés

Van egy 7z tömörített fájlom, amiben több fájl található. Ha egyet megnyitok, megváltoztatom, mentem, akkor a tömörítésen belül nem történik meg a mentés. Korábban kiírta, hogy a fájl megváltozott, akarom-e az archívumban is a változtatást. Ha kértem, megtörtént az archívumon belül is a mentés. Közben új fájlokat adtam az archívumhoz, azóta egyik fájlt sem menti az archívumon belül. Valószínűleg az ideiglenes mappában megtörténik a mentés, de az az archívum bezárása után törlődik. Átmenetileg úgy csinálom, hogy minden változtatás és mentés után újra hozzáadom a fájlt az archívumhoz, de ez nem megoldás. Ráadásul keresgélni kell az ideiglenes fájlok között.

Tud valaki megoldást erre a problémára?

Köszönöm.



2018. okt. 1. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a winrar-t.
2018. okt. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy próbáltad, hogy közvetlenül a 7z fájlböngésző ablakából nyitod meg a fájlt? Esetleg Total Commander?
2018. okt. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A fájlt eddig a 7z böngészőből nyitottam meg. Most kipróbáltam Total Commanderből is megnyitni. Valamivel jobb a helyzet. A fájl bezárása után kérdezi, hogy törölheti-e az ideiglenes fájlt, utána rákérdez, hogy a megváltozott fájlt újracsomagolja-e. Igenre megpróbálja, de azt írja ki, hogy a funkció nem támogatott.

Még egy észrevétel. A txt fájloknál nincs ilyen probléma, ezt eddig csak xls és xlsx fájloknál tapasztaltam, de majd megnézek más kiterjesztéseket is.

Sajnos winrar-nál is hasonlót tapasztaltam. Ott először xlsx fájllal próbálkoztam, nem ment, azért tértem át a 7z-re. Ott először txt-vel dolgoztam, nem volt probléma, azért gondoltam, hogy 7z-vel működni fog, de sajnos nem

2018. okt. 2. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!