Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Java/Script programozónak...

Java/Script programozónak vagy hardver programozónak érdemesebb elmenni?

Figyelt kérdés

Pálya váltáshoz kell folyamodnom, az informatikában keresem a helyem, én a Java programozáson gondolkodtam, de kaptam pár tippet, hogy hardver programozónak lenni jobb és biztosabb befektetés.

Ez igaz? Ti a 2 közül melyiket választanátok?

Előre is köszönöm!



2018. okt. 2. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Hardware programozó:

- sokkal kevesebb van belőle ezért nagyobb a fizetés

- munkahely is sokkal kevesebb van belőle


Hagyományos programozás

- Nagyon sok helyen dolgozhatsz

- kevesebb a fizu


Utólag könnyű okosnak lenni, de a mostani eszemmel script programozónak mennék. HW-el külföldön könnyű elhelyezkedni ami 20 évesen kalandos, de aztán ha az ember már meg akar állapodni akkor nagyon behatárolja azt, hogy hol élhet. Pl egy script programozó otthonról is simán dolgozhat, illetve jelenleg Mo-n is rengeteg ilyen munkahely van. A HW-ben sok pénz van, de valójában a sima sw-esként is nagyon jól keresnek ha jó vagy benne.



üdv: egy hw programozó.

2018. okt. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tovább is van... ahhoz, hogy hw programozó legyél értelemszerűen nem árt ha van mérnöki végzettséged (ez általában elvárás).


A HW programozást otthon szinte lehetetlen megtanulni mert egyszerűen nem tudod megvásárolni technikát.

2018. okt. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Java és a JavaScript az ég és föld. Jó, talán nem ég és föld, de nagy különbség van a kettő közt abban, hogy hol és mire használják illetve, hogy milyen eszközöket használsz vele.

JavaScript manapság a sok webapp miatt egyre népszerűbb, de a Java is tartja magát. Sokkal könnyebb elhelyezkedni ezzel, mint HW programozóként és a "kevesebb fizu" csak annyit jelent, hogy nem milliós, csak fél milliós a fizud, de cserébe válogathatsz a munkahelyek között.

2018. okt. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"csak annyit jelent, hogy nem milliós, csak fél milliós a fizud"


Ha szerinted a duplaakkora fizetést el lehet intézni azzal, hogy "csak annyit jelent", akkor bravó. Egyébként a HW programozók általában koránt sem keresik a dupláját.


HW programozóként is válogathatok a munkákban, csak ugye az vele a gond, hogy sokkal nagyobb távokat kell költözni mert míg a klasszik programozást bármelyik nagyvárosban csinálhatod (sőt sok helyen otthonról is dolgozhatsz), addig a HW programozó nyilván oda kell hogy menjen ahol HW fejlesztés van. Ilyen magyarországon nincs sok. Külföldön rengeteg a meló és hát értelemszerűen jól fizetnek, csak egy idő után megeszi az embert.

2018. okt. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, amin felkaptam a fejem, hogy írtad, hogy diploma nélkül nehéz bekerülni ebbe a szakmába. Azt mondod kezdjem el az egyetemet?

Rengeteg tanfolyamot nézek, amellett képzéseket is, próbálok tényleg rendesen utána járni a témának, szerinted egyetemi végzettség nélkül nincs értelme elkezdenem a keresgélést (sima vagy hardver programozo, ide vagy oda)?

2018. okt. 2. 16:35
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Én évekig elvoltam diploma nélkül, mert a gyakorlatom megvolt (Delphi és PHP programozás), aztán amikor egy nagy céghez kerültem, akkor kérték a diplomát és munka mellett, levelezőn csináltam meg. Érdemes!
2018. okt. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!