Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri informatiku...

Szerintetek megéri informatikusnak, programozónak tanulni? (többi lent! )

Figyelt kérdés
Jelenleg 13 éves vagyok, 7.osztályos. A félévim szín 5-ös lett, értek a számítógépekhez, a hardverekhez, szeretek ezzel foglalkozni. A szüleim szerint jogi pályát kellene választanom, de én úgy érzem, hogy nem tudnék annyit tanulni. Szerintetek megéri ezt választani? Esetleg ha belátást szeretnék nyerni a programozás világába, akkor hogyan kezdjem el? Válaszaitokat előre is köszönöm! :D

2017. febr. 3. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Válassz nyelvet ezek közül:

Python, Ruby, LUa, Java, C#.


Továbbá: feküdj rá az angolra és a matematikára, az egyetemen kemény lesz a matek. A továbbtanuláshoz egy jó gimnáziumot válasszatok, az még nem jelent elköteleződést egyik irányba sem, és talán a szüleid is jobban megbékélnek majd a választásoddal.

2017. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem belekezdek egy nyelvbe. A szüleim pedig csak tanácsot adtak, nem keserednek el, ha nem jogot tanulok. Köszönöm a válaszod!
2017. febr. 3. 17:54
 3/6 kovpet ***** válasza:

"úgy érzem, hogy nem tudnék annyit tanulni"


Azt azért ne hidd, hogy kevesebbet kell majd tanulnod így.

Más jellegűeket, de ugyan úgy sokat.

Aztán majd az életed végéig utána is, mert az IT nagyon gyorsan fejlődik. Hol volt a cloud 10 éve? És hol lesz 10 év múlva?

Technológiák jönnek-mennek, neked meg képben kell lenni, akkor is, ha már 40 vagy, mert akkor is dolgozol még vagy 25 évet...

2017. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy így is sokat kell majd tanulni, de ezt szeretem, így könnyebben fog menni. Az új technológiák pedig nagyon is érdekelnek, napról napra követem ezeket.
2017. febr. 4. 10:52
 5/6 anonim válasza:

Mindenképpen megéri! :)

Sok jó lehetőség van a kezdéshez, akár youtube-ról nézegetni videókat, akár eljárni szakmai rendezvényekre (Pl. Hour of Code eseményt szoktak sokszor szervezni különböző helyeken).

Youtube-on vannak összecsapott videók is, de vannak nagyon korrektek is. Menet közben ezt te magad is érezni fogod, nyugodtan kezdj el keresgélni.

Kezdőnyelvként én C#-ot ajánlom, vagy Python-t. C# ellen sokszor szólnak, hogy az nem kezdőnyelv. Én Pascalban kezdtem, Visual Basicban folytattam és C# volt utána már egyetemen és munkahelyen is. Nem érzem úgy, hogy baj lett volna alapból C# nyelvvel indítani.

Sok sikert! ;)

2017. febr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintetek könyvből vagy youtube-ról érdemes belekezdeni?
2017. febr. 5. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!