Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért tűri el az emberiség...

Miért tűri el az emberiség hogy a különböző HDD-k pendrive-oknak a valóságban sokkal kisebb a tárhelyük mint ahogy hirdetik?

Figyelt kérdés
4 TB-os HDD-t vettem és 0,4 TB-ot elloptak belőlle. A beképzelt tévészerelők, gelkások (informatikusok) válaszaira nem vagyok kíváncsi csak a vásárlókéra, meddig tűrjük még ezt?!!! Hirdessék 3,6 TB-osnak ne hazudják négynek!!!

#emberiség #pendrive #külső HDD #meddig tűrjük #miért tűrik
2018. okt. 17. 11:16
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%
Értelmes ember tudja és elfogadja, hogy miért van ez, a többi meg csak nyafog, és úgysem lehet neki elmagyarázni.
2018. okt. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvaló az oka ennek, mit hisztizzünk ezen?
2018. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4%
A vám miatt. Az adathordozók az EU-n kívül, jellemzően Kínában készülnek, ezért minden behozott termék kapacitásból mérettől és típustól függően 5-15% lefoglal a kormány saját felhasználásra.
2018. okt. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Egy db vásárló válasza:

Így az EMBERISÉG pusztulása és a világvége előtt mindent eltűrünk. Már minden mindegy.

[link]


[link]

2018. okt. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"A beképzelt tévészerelők, gelkások (informatikusok) válaszaira nem vagyok kíváncsi"

Ez nem beképzeltség, ez szakma, aminek szabályai, szabványai (esetünkben ISO/IEC 80000) vannak

Az általad lenézett szakemberek éveket ülnek az iskolapadban, aztán órákig görnyednek a számítógép képernyője, a forrasztóón ólmozott gőze felett. Ők is vásárlók, ők is tépik a hajukat a nem szakmabeliek - kereskedők, marketingesek, menedzserek és egyéb állatfajták - hülyeségein.


"4 TB-os HDD-t vettem és 0,4 TB-ot elloptak belőlle."

Semmi lopás nem történt.

A merevlemez-gyártók a szabványos decimális prefixumokat használják (teszik ezt mindazért, mert az adatokat egy adott területen tárolják, és a területnél decimális prefixumokat használnak). Ezt le is írják:

"As used for storage capacity, one megabyte (MB) = one million bytes, one gigabyte (GB) = one billion bytes, and one terabyte (TB) = one trillion bytes. Total accessible capacity varies depending on operating environment. As used for buffer or cache, one megabyte (MB) = 1,048,576 bytes. As used for transfer rate or interface, megabyte per second (MB/s) = one million bytes per second, and gigabit per second (Gb/s) = one billion bits per second. Effective maximum SATA 3 Gb/s transfer rate calculated according to the Serial ATA specification published by the SATA-IO organization as of the date of this specification sheet. Visit www.sata-io.org for details."

[link]


"When referring to drive capacity, one gigabyte, or GB, equals one billion bytes; and one terabyte, or TB, equals one trillion bytes. Your computer’s operating system may use a different standard of measurement and report a lower capacity. In addition, some of the listed capacity is used for formatting and other functions, and thus will not be

available for data storage. Actual data rates may vary depending on operating environment and other factor"

[link]


"Definition of capacity: Toshiba defines a megabyte (MB) as 1,000,000 bytes, a gigabyte (GB) as 1,000,000,000 bytes and a terabyte (TB) as 1,000,000,000,000 bytes. A computer operating system, however, reports storage capacity using powers of 2 for the definition of 1GB = 2^30 = 1,073,741,824 bytes and therefore shows less storage capacity. Available storage capacity (including examples of various media files) will vary based on file size, formatting, settings, software and operating

system, such as Microsoft Operating System and/or pre-installed software applications, or media content. Actual formatted capacity may vary.


A kibibyte (KiB) means 2^10, or 1,024 bytes, a mebibyte (MiB) means 2^20, or 1,048,576 bytes, and a gibibyte (

GiB) means 2^30, or 1,073,471,824 bytes."

[link]

így vásárlás előtt tájékozódhatsz.


De hasonló a helyzet az adatátviteli sebességeknél a távközlésben: ott meg azért használnak decimális prefixumokat, mert az adatátviteli sebesség a sávszélességből és órajelből (Hz) származik.

2018. okt. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 CspCsj ***** válasza:
96%

Kérdező, te írtad rosszul. (és a Windows is, vagy egyéb rendszer amit használsz)


4TB (terabájt) = 3,6 TiB (tebibájt) = 4.000.000.000.000 Bájt


Az operációs rendszerek rossz mértékegységjelölést használnak, pedig ezeket a bináris prefixumokat már 1998-ban bevezették.

[link]

2018. okt. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:

Tényleg a te tudatlanságod az Emberiség legnagyobb problémája?

[link]

2018. okt. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A fold meg lapos!!!negy
2018. okt. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 viccoltam, csak nem jött be.
2018. okt. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!