Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van olyan linux disztribúció...

Van olyan linux disztribúció amit ha felrakok egy hordozható SSD-re, HDD-re vagy pendrivera akkor azt bármelyik gépen bootolhatom és használhatom?

Figyelt kérdés

Ha van melyik linux disztró lenne erre a legalkalmasabb?

Főleg 3 helyen használnám (otthon, iskola, munkahely) és mind a 3 helyen intel-es 64bites processzorok vannak.



2018. okt. 14. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a BIOS támogatja a bootolható USB-t, akkor igen. Akármelyik USB-re kiírt linux jó.


SATA meg alapból támogatott, csak hát ott az a para, hogy minden drivert be kellene töltsön az adott géphez specifikusan.


Ha be tudsz lépni a BIOS-okba akkor van hogy FDD-re kell állítani, már ha régebbi gép.

2018. okt. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt majdnem mindegyik Linux tudja, amit én ajánlok, az a Mint, vagy a Debian.
2018. okt. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak nem szabad összekeverni a liveCD-t és a pendrive-ra telepített rendszert. De liveCD-t is meg tudsz úgy csinálni, hogy a módosításokat, beállításokat, telepítéseket mentse a pendrive-ra.

Gugli: linux persistent usb

2018. okt. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Teszteltem egy 16GB-os USB2.0-ás pendriveon azon tökéletesen működött.

Most rendeltem egy 128GB-os USB3.0-ás pendriveot és iszonyatosan lassú lett az egész.

Kb 2 óra hosszáig telepítette a Debian-t míg a másik pendrivera 5-10 perc alatt felrakta.

A pendriveal nincs gond mert egy 700 megabyteos fájlt ssd-ről átmásolt 4-5 másodperc alatt.

Ha fel is rakta a Debian-t a pendrivera használhatatlanul lassú kb semmit nem lehet megnyitni még a bejelentkezés is egy nagy kihívás (fél óra kb).

Próbáltam USB2.0-ról telepíteni de ugyanaz az eredmény.

Valami tipp, hogy miért lett lassabb egy jobb pendriveról?

2018. okt. 16. 17:05
 5/9 anonim ***** válasza:

"rendeltem egy 128GB-os USB3.0-ás pendriveot"

A gép USB portja is támogatja a 3.0-t?

2018. okt. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen.

Egy Gigabyte H110M-S2H alaplapom van ami támogatja a 3.0, 3.1-es USB portot.

2018. okt. 16. 17:18
 7/9 anonim ***** válasza:
2018. okt. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez szerintem csak Windows-on fog működni.
2018. okt. 17. 21:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Slax-ot használok, adatot menteni, netezni, vírust keresni jó. Kiírod Rufus-al, van vagy 200Mb és működik.
2018. okt. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!