Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy ASUS ROG GL552JX...

Sándor Tamara kérdése:

Van egy ASUS ROG GL552JX típusú laptopom, mostanában cserszeg, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Mostanában arra lettem figyelmes, hogy éles, cserszegő hangot ad ki a laptopom. Még azt is észre vettem, hogyha a laptoppal járó ASUS Smart Gesture alkalmazásban valamit megváltoztatok, akkor ez a hang felerősödik, és elég komolyan zavaróvá válik.

A másik dolog, amit észrevettem, hogy ha két ujjal görgetek fel-le, akkor nem cserszeg. Emiatt gondolom, hogy valami a trackpad-jével lehet.

Volt már valakinek hasonló problémája? És ha igen, akkor tudna segíteni?

Előre megkérek mindenkit, hogy ne olyan tanácsokat adjon, hogy "Új laptop", "El van romolva, cseréld ki", mert 2018-ban biztos van egyszerűbb mód is a javításra/ probléma megoldásra.



2018. nov. 1. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Legkevésbé a trackpadra kell gyanakodni. Lehet hogy a vinyó. Töredezettségmentesítsd elsőnek.
2018. nov. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A hétvégén raktam újra, plusz kapott egy SSD-t is. Szóval szerintem nem azzal van a gond:/
2018. nov. 1. 22:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Én csak is a hűtésre tudok gyanakodni így első körben, viszont ez a tapipaddal nem hinném, hogy összefüggésben van. Mégcsak nem is vannak ugyanazon területen a "gépházon" belül. Adj a gépnek terhelést, vagy valami programmal, ami lehet valami Asus is pörgesd meg a hűtést. Bár Asus-nak nem tudom milyen ilyesmi programjaik vannak. Ha hallod a "cserszegést", akkor megtaláltad a hibát.
2019. jan. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aki ért hozzá, azt itt leszólják, aki nem az szervizbe viszi. Neked az utóbbi marad.
2019. jan. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ha például dokker alapú virtualizációt használok, ami gyilkolja a számítógép erőforrásait, akkor nem hallatszik. Ez a helyezet akkor is ha valami komolyabb játékot indítok el. Olyan, mintha sírna a laptop a munka után:)) Nem tudom, hogy ez az infó bármivel előre segít-e a megoldás megkeresésében.

Kedves utolsó, én meghallgatok minden tanácsot, azért próbálok egyedül rájönni a problémára, mert ha beviszem egy szervízbe, megcsinálják, majd ha ismét elromlik, ismét szervíz. Viszont ha rájövök a megoldásra, akkor egy életen át fogom tudni, hogy hogyan kell véget vetni a cserszegésnek:)

2019. jan. 7. 16:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Kár, hogy garanciás a cucc, mivel ez nagyban megnehezíti a hibakeresést. Szétszedhetnéd, ellenőrizhetnéd a mozgó alkatrészeket tartalmazó komponenseket (HDD, hűtés pl.), viszont így nem ajánlott, mert azért a garancia egy jó dolog akárki akármit mond. A tárolót meg a RAM-ot lehet asszem cserélni a matrica megsértése és a garancia elvesztése nélkül (ált. ezeket lehet), de nem akarok butaságot mondani.
2019. jan. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vedd ki a HDD-t és ptóbáld ki csak SSD-vel. Ha úgy is cserszeg akkor vidd el tisztíttatni. Ha úgy is akkor valszeg az egyik ventilátort ki kell cserélni mert egy bizonyos fordulatszámon hangot ad ki.
2019. jan. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!