Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most huzható a videokártyám...

Most huzható a videokártyám vagy nem?

Figyelt kérdés

Egy ASUS GeForce GTX 1050 Ti 4GB Expedition kártyáról lenne szó aminek a dobozán nincs rajta az OC felirat és akitől vásárolttam mondta nem huzható de nekem nem is bajha nem huzható , de az Asus Gpu TweakII tuning programban a Home fülnél van olyan opciók hogy OC mode , silent mode és gaming mode és profilt is tudok csinálni.

De ha az OC módra megyek akkor alapon 1430 Mhz a gpu boost órajel és egészen 2784 Mhz ig tudom huzni manuálisan ha egészen odaig elhuzom kis csíkot az eérel a max ig.

A memoria órajel meg 7008 Mhz alapon és 14086 Mhz ig tudom huzni az egérel a csíkot max ig.

Gaming mode opciót választóm akkor az alap gpu boost órajel 1354 Mhz és 2784 Mhz ig engedi max ig huzni.

A memoria órajel 7008 Mhu és 14016 Mhz ig max.

a Silent mode is van még ott ugyanazok az alapértékek mint a gaming profilnál , illetve tudok saját profilt is csinálni de én álltalában a silent profilon hagyom és mindent alapon hagyok de ennek a három profilnak mi jelentősége ? Ha játszok és ha a gaming profilra állitom akkor ilyenkor jobban optimalizálodik a játék mintha a silenten lenne vagy a OC fülön ?

A fan speed alapból 0 és 100 ig tudom szabályozni a ventik forgását de én 20 on hagyom általában és így terhelés nélkül ha nem játszom akkor 27 fok os a kártya , játéknál már 60 fok is szokott lenne de olyankor 50% ra huzom.

a power target az nem tudom mi de 100 on szokot alapból lenni de tudom huzni lefele is egész 0 ig , mennyire rakjam ?

0 tól 100 ig tudom huzni de alapból 100 on volt.

Gpu voltage is 0 tól 100 ig huzható a feszültéség de azt mennyire ajánlót rakni ?

Van egy minitor fül is amit betudok állitani hogy játék közbe mutasa a fps értéket és a videokártyakihasználtságát , hőfokát és a cpu állapotát meg stb.

a Main fülnél van olyan hogy Fetch interval alapból 3 secs van de tudom rakni 1 secs , 5 secs ,10 secs , mennyire rakjam ?

De most akkor huzható ezekszerint a kártyám vagy ezeknek a beáálitásoknak semmi jelentősége csak a

Asus Gpu TweakII alapból így van megvcsináva ?

De láttam arukeresőn ebból a Asus Expedition GTX 1050 ti ből van OC változat is amire rá van írva a dobozra de az drágább is , az ennyimén nincs rajta de a tuning program szerint még is engedi huzni , ha nem engedné akkor nem tudnám feloldani a lakatot meg a rubrika csíkot sem tudnám húzni de tudom akkor most mi ez ?


2018. dec. 9. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem nagyon van olyan vga amit ne lehetne overclockolni, de olyan van, amit szarul vagy alig lehet.


Fugg a sziliciumtol (random), a VRM-tol (modellenkent valtozo), hutestol, ramtol, sok mindentol.


Nincs olyan, hogy valaki elore megmondja a tiedet mennyire lehet, mert nem pont egyformak a valtozo szilicium minoseg miatt.


Az alapszabaly, hogy aprankant huzod feljebb az orajelet, ha stabil akkor viszed feljebb, ha nem stabil akkor kis feszultseget emelsz es ujra probalod.


Memorianal rizikosabb, az hamar meghalhat feszultseg emelesrol.

2018. dec. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az Asus OC szoftverét. Használj MSI Afterburnert. Nézz pontosan véleményeket, teszteket, hogy azt a GPU-t meddig érdemes húzni. Az én 1060(3G)-am +180mHz(gpu), illetve +450mHz(memória) van, egyedi ventilátor profillal, és teljesen stabil.


Egyébként az újabb Nvidia GPU-kon nem tudod csak szoftveresen húzni a feszültséget, hiába állítod, nem csinál semmit.

2018. dec. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!