Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudom a felbontást...

Miért nem tudom a felbontást UHD-ra állítani a gépen?

Figyelt kérdés
Adott egy i5-4440/RX 580-as PC és egy Philips UHD TV. A két eszköz egy kb. 10 méteres HDMI kábellal van összekötve. A felbontás alapból 1920x1080, ha átállítom 3840x2160-ra a kép elsötétül, megjelenik a "nincs jel" felirat a tv-n. Mi lehet a gond? Talán a kábel?

2018. dec. 9. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Benne van a válasz a kérdésben. Nem tudod az alap felbontásnál magasabbra állítani, mert minden eszköz csak azzal a felbontással tud megfelelően dolgozni. Ha arra a felbontásra állítod akkor csak azért írja ki hogy nincs jel, mert a TV nem tudja feldolgozni. De ha mégis (másik géppel be tudod állítani a felbontást) akkor nem bírja a géped videókártyája.
2018. dec. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam a tv UHD, 3840x2160 a felbontása. A kártyának pedig ezt simán tudni kellene.
2018. dec. 9. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor a kábel lehet a mohó...
2018. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!