Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 8.1 telepítővel tudok...

Windows 8.1 telepítővel tudok windows 10 re frissíteni akkor ha a jelenlegi rendszerem windows 10?

Figyelt kérdés
Tehát van egy 8.1 telepítő cd-m amit régebben vettem és amikor ingyenes volt frissítettem windows 10-re. Ha most ugyanezzel a cd-vel ujrarakom a windowst akkor tudok 10-esre frissíteni? Elvileg már nem ingyenes.

2019. jan. 3. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Miért nem töltöd le a legfrissebb tízest és rakod fel azt?????
2019. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 pappgr ***** válasza:
Nem kell lemezről újratelepíteni, a win10-nek van beépített újratelepítője, amit kipróbáltam és nagyon jól múködik (meglepő módon). Lehetőség van arra hogy megtartsa, vagy letörölkön mindent a merevlemezről.
2019. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gép alaphelyzetbe állítására gondolsz? "Választhat , hogy megtartja vagy törli a fájlokat és utána újratelepíti a windowst " ezzel akkor újra win10 es rendszerem lenne amit a 8.1 termékkulcsal aktiválok majd?
2019. jan. 3. 13:02
 4/10 P.O.C. ***** válasza:
100%

Miután az ingyenes frissítési időszakban 8.1 -ről 10-re frissítettel, ezáltal digitális licencet szereztél hozzá. A Windows 10 szervérén össze lett párosítva a géped hardver azonosítója a licencel.

Ha újra telepíted, akkor a Windows 10 -nek kódot sem kell megadni, mert működő internetkapcsolat esetén automatikusan beaktiválja magát. (Feltéve hogy nem volt komolyabb hardverváltozás a gépedbe pl. alaplap csere).


Tehát nem kell a 8.1 telepítőlemezzel, sem pedig a kóddal foglalkozni. Töltsd le a legújabb Windows 10 telepítőt innen:

[link]

Ez a program naprakész telepítő pen drive -ot vagy DVD -t fog neked csinálni.

Arra vigyázz, hogy telepítéskor azt a kiadás válaszd amihez licenced van.

2019. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Videókártya , illetve processzor csere volt az alaplap nem változott így is működni fog?
2019. jan. 3. 14:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. Ha nem akkor úgy sem fog hogy 8-at teszel fel és frissítenéd...
2019. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 P.O.C. ***** válasza:
100%

Videokártya biztos nem számít. Mert mikor én frissítettem, akkor még HD7850 -esem volt, most meg egy GTX1060 -al telepítem újra. És nem kért kódot.

A prociba viszont nem vagyok biztos, de szerintem az se számít.

2019. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az aktiválókód az alaplaphoz van kötve, semmi más nem számít. Ha alaplapot cserélsz, akkor nem fogod tudni újraaktiválni. Viszont ha lapot váltasz, és nem OEM kulcsod van, akkor a Microsoft Support-tal felveheted a kapcsolatot és segítenek aktiválni.
2019. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És akkor nekem most a 8.1 hez van licenszem a telepítésnél(olyan telepítő cdm van) vagy a windows 10-hez melyiket kellene majd választani? Bocsi ez lehet hülye kérdés nem igazán értek hozzá
2019. jan. 3. 15:01
 10/10 P.O.C. ***** válasza:
Meg kell nézni most milyen van rajta. Valószínűleg Windows 10 Home 64-bit lesz.
2019. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!