Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem kapcsol be a számító...

Ktyson kérdése:

Miért nem kapcsol be a számítógép, ha áramot kap?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Ma megérkezett a számítógép amit rendeltem, vártam kb. egy órát, beletettem a vgam, kapcsoltam volna befelé és semmi nem történik...


Asus Prime X370 Pro

Ryzen 5 1600x

Gtx 1060 6GB

8GB DDR4 RAM

480gb SSD

600W bronz+ táp

Zalman Neo z11 gépház


Minden garanciális meg van a garancialevele, elküldte vele, de ilyenkor mit tudok csinálni ? Vagy mi lehet a probléma ?

Próbáltam már mindenhogy, de sehogy se akar bekapcsolni ...



2019. jan. 11. 17:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Vedd elő a kézikönyvet és keresd ki a csatlakozásokkal kapcsolatos oldalt. Elöljáróban, pin-ekként fogok hivatkozni azokra a kis pici tűkre az alaplapon. Mindegyik funckiója meg van jelölve többnyire az alaplapon is, de ha nem is, a kézikönyvben tutira benne van, ezért kell azt elővenned. Ugyanígy jelöléseket találsz a gépház előlapi portja felől érkező kis kábeleken is. Ez valahogy így néz ki: [link] Hogy egyszerűbb dolgod legyen, átolvastam gyors a kézikönyvet. Na most, nyisd ki az 1-11 és az 1-12 oldalakon, itt találod az előlapi audio port pin-kiosztását és az USB port pin-kiosztását, illetve azok pozícióját az alaplapon. Az USB egyszerű, igazából 2.0-tól felfele egy komplett, több pin-t magába foglaló csatlakozó érkezik az előlap felől, csak a megfelelő pozícióban kell rákötni az alaplap kézikönyvében megjelölt pin-ekre. Ugyanez a helyzet az audio porttal is, HD_AUDIO van ráírva a komplett csatlakozásra ami az előlap felől érkezik, ugyanúgy csak a megfelelő pozícióban kell rákötni a kézikönyv által megjelölt pin-ekre. [link] - valahogy így néz ki az alaplap felől érkező USB2.0 és HDAUDIO csatlakozó. [link] - az USB3.0 pedig a képen látható kék csatlakozó lesz. Ha megtalálod az alaplapi pin-ek pozícióját, nehéz onnantól eltéveszteni főleg úgy, hogy elvileg csatlakoztatva vannak, tehát neked csak ellenőrizned kell, hogy jól csatlakoztatták-e. Ha lapozol az 1-15 oldalra, ott megtalálod a Reset/bekapcs gomb, bekapcs/HDD LED és belső hangszóró csatlakozók pin-kiosztását. Az alaplap felől érkező bekapcs/reset gomb, bekapcs/HDD LED és belső hangszóró kábelek is szintén jelölve vannak, a jelölések alapján ellenőrizd, hogy jól kötötték-e össze. Ha nem, akkor javítsd ki. Utána minden bizonnyal működnie kell mindennek, ami az előlapon van.

Elméletileg a dokumentumok szerint van az alaplapra is külön szerelve bekapcs/reset gomb. Piros színű a bekapcs gomb, a reset gomb pedig fekete is ilyen pöcök-szerű inkább. Ha találsz ilyeneket, első körben próbáld meg ezeket használni a bekapcsoláshoz. Elméletileg ezeknek tutira működniük kell.

2019. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg, ha vannak ilyen gombok az alaplapon és azokkal bekapcsolásra bírod a gépet, akkor bizonyosságot szerzel affelől, hogy valami az előlapi csatlakozások/gombok/LED-ek csatlakozásaival nem stimmel, ezért nem működik pl. a bekapcs gomb.

Első blikkre egyébként kompatibilisnek tűnik a rendszer, ezért gyanakszom elsősorban az említett csatlakozásokra. Remélem kellően érthetően el tudtam magyarázni a dolgot.

2019. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezeket megnéztem, bedugdostam egyesével, de semmi, próbáltam csak a power sw-t, de nem jártam sikerrel...

Egy ilyen kis átalakítóval csatlakoznak az alaplaphoz...

De lehet nem is ez a probléma...

Az egér igaz, hogy világít, de az alaplap nem, elkezdtem szétszedni, és akkor láttam még, hogy ha fektetve van akkor az alaplap pirosan világít, álló helyzetben nem, szóval lehet letestel valahol az a baj ?

2019. jan. 11. 18:58
 4/18 anonim ***** válasza:
a táp be van kapcsolva?
2019. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Elsőre nem tudtam mit értesz átalakító alatt, de megvan. Alaplaphoz jár ilyen Q-Connector nevezetű "adapter". Ebbe bedugdosod elrendezve a kábeleket és ezt az egész Q-Connector cuccot rákötöd az alaplap megfelelő pin-jeire. Számomra ez semmivel sem egyszerűbb, ugyanúgy be kell kötögetni a megfelelő pin-re az adott kábelt, csak annyi, hogy ennél egy alaplapi pin-elrendezés szerinti "adapterre" kötöd a kábeleket ahelyett, hogy közvetlenül a lap pin-jeire kötnéd azt. Ezzel kapcsolatosan viszont kérdezném még, hogy próbáltad már a Q-Connector kihagyásával bekötni az előlapi portot? Lehet az a probléma, bár ha az elrendezés stimmel, akkor nem hiszem. Nem tudom mennyire mozogsz otthonosan a gépépítésben, így nem akarok javasolni mindenféle kísérletezgetést (amit magam amúgy tutira elvégeznék), mert még a végén összekuszálnád a pin-csatlakozásokat az én tanácsomra :D

Úgy összességében a csatlakozások stimmelnek? ATX_12V (felül baloldalt 8pin-es), alaplap tápcsatlakozás (24pin-es, középen a lap jobb oldalán), hűtések (proci, gépház), VGA, SATA eszközök (optikai meghajtó/HDD/SSD), RAM-ok? Ezek közül általában amire érzékeny a gép és amitől nem indul be, az az alaplap 24pin-es csatlakozása, illetve az ATX_12V csatlakozás, elsősorban ezeket kéne még ellenőrizned. Esetedben még az IGP hiánya miatt a rosszul bekötött VGA okozhat ilyesmi galibát, hisz nincs mi képet alkosson, ezért azt kellene még ellenőrizned és ha már itt jársz, a VGA tápcsatlakozását is megnézhetnéd, hogy jól van-e csatlakoztatva az. Hisz elvégre a 1060 már kér külön tápot is, én legalábbis így tudom.

2019. jan. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Már mindent kipróbáltam, kiszedtem mindent a proci kivételével és úgy próbáltam elindítani, de úgy se...

Viszont az érdekes, ha az alaplap kicsit megmozdul akkor már nem is világít pirosan vagyis nem kapna áramot ?

Sajnos ma 24 órázom, de holnap kiszedem és új gépházba teszem és újra kábelezem...

Akitől vettem azt mondta semmibaja nem volt, újra telepítette és becsomagolva feladta nekem...

Viszont az érdekes, hogy szakszervizbe 2 csavart tesznek az alaplapba,mozog az egész cucc, legalább még 2-t tehettek volna bele ...

2019. jan. 12. 06:12
 7/18 Gábor_79 ***** válasza:
Szerintem is zárlatos. Az alaplap mögött távtartóknak kellene lenniök. Az a két csavar édeskevés. Nem szabadna mozognia. A gépházon kívüli összerakással tudnál megbizonyosodni a hibáról. + valakit el kellene küldened egy PC-s boltba, hogy vegyen az alaplaphoz vagy a házhoz (mert háztartozék) távtartókat. 9 db kell [link] Amúgy hétfőig várnod kell, hogy magad megszerezd, vagy rendelsz.
2019. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Gábor_79 ***** válasza:

Most látom, már bezártak.

Remélem jó olcsón vetted, ha már ilyen. Ha ilyen kókler rakta össze, még más gondok is felmerülhetnek.

2019. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Távtartó van, de a pcx-nél csak 2 csavarra fussa...

Holnap a kiveszem a lapot a gépházból és úgy próbálom működésre bírni egy másik házba.

De én attól tartok az alaplap/proci halott, bár ne legyen igazam...

Esetleg, ha hibás a pénzem visszatudom szerezni?

2019. jan. 12. 13:07
 10/18 Gábor_79 ***** válasza:

Természetesen vissza kell kapnod. Van szépséghibája a dolognak, mert 30 napig is eltarthat. A legkényelmesebb az lenne, ha elállnál a vásárlástól, amire 14 napon belül lehetőséged van - magyarázat nélkül. De ha magyarázat kell, ez a kivitel nem megfelelő stb, stb.

Két távtartó szerintem okozhat ilyen gondot. Nem véletlen tervezik többre. A két ponton funkcionál, de a többi részen hozzáérhet a házhoz.

2019. jan. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!