Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem kapcsol be a számító...

Ktyson kérdése:

Miért nem kapcsol be a számítógép, ha áramot kap?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Ma megérkezett a számítógép amit rendeltem, vártam kb. egy órát, beletettem a vgam, kapcsoltam volna befelé és semmi nem történik...


Asus Prime X370 Pro

Ryzen 5 1600x

Gtx 1060 6GB

8GB DDR4 RAM

480gb SSD

600W bronz+ táp

Zalman Neo z11 gépház


Minden garanciális meg van a garancialevele, elküldte vele, de ilyenkor mit tudok csinálni ? Vagy mi lehet a probléma ?

Próbáltam már mindenhogy, de sehogy se akar bekapcsolni ...



2019. jan. 11. 17:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Használtan vettem, de az előző tulaj a pcx-től rendelte, azt mondta ő rakták úgy össze, de a kábelezés is borzalmas, holnapi napon arra megy majd, hogy egy másik házba át teszem és normális kábelezést csinálok.

Akitől vettem írtam neki először segítőkész volt, de már vissza se ír, azért kérdeztem így esetleg van-e esély arra, hogy a pénzem viszont lássam vagy már azonnal ezt kellett volna,hogy a pénz vissza...

2019. jan. 12. 16:07
 12/18 Gábor_79 ***** válasza:

Ezt viszont nem tudom pontosan meghatározni, mert már jogi dolog. Barátnőm megkérdeztem, mert az jogász, de így egyre szarabb az ügy. Igazoltan fel kellene szólítani (tértivevény vagy ajánlott levél formájába) és közlöd, hogy feljelentést teszel. Nehéz bizonyítani, hogy melyik pillanatban romlott el. Úgy kaptad eleve vagy már nálad történt; ilyenek.

Nagy valószínűség szerint a webshop nem így postázta eredetileg.

Meg kellene találni a hibás alkatrész(ket). Kapóra jönne a környezetben egy hasonló generációs konfig vagy akármilyen csak a videókártya tesztelésére.

2019. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Az szép halál...

VGA tuti jó, az az enyém volt, működött mikor visszakerült a dobozába és ott pihent.

De akkor jobb, ha megkeresem a problémát...

A segítségedet még nagyon szépen köszönöm. (:

2019. jan. 12. 17:18
 14/18 Gábor_79 ***** válasza:
Attól függetlenül nem kizárt az eredeti feltételezés sem, hogy az alaplap érintkezik a házzal és csak zárlatos. Kicsi annak az esélye, hogy az átlagember hibás alkatrészekkel üzérkedik. Csak van jogi következménye és nem lehet ezt csinálni. Maga a széria sem ősrégi. Garanciának még élnie kellene. Csak az a munka nem bizalomgerjesztő, ahogy bele van okádva az egész. Tápegység nem lehet rossz, azon kívül, hogy áramot ad és egy-egy pillanatra felvillan az alaplap? Azzal is számolhatsz, ha nem a tied volt.
2019. jan. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Processzoron túl sok volt a paszta, rákeményedett... Ilyen amatőr módon, hogy lehet összerakni egy számítógépet...

Kitakarítottam, újra kábeleztem, most várok holnapig, hogy tudjak pasztát venni... (:

De legalább bekapcsol már kíváncsi leszek továbbiakban rá...

2019. jan. 13. 14:01
 16/18 anonim ***** válasza:
PCX és túlnyomták a pasztát? Hm, a YT csatornájuk egyik videójában merőben ellentétes véleménnyel voltak a sok pasztáról... [link] - de persze könnyen benne lehet a pakliban, hogy az előző tulaj újra pasztázta több-kevesebb sikerrel. Egyébként igen, a túl sok paszta okozhat ilyesmi problémát, hisz bekerülhet a proci és a foglalat közé, ami csatlakozási problémához vezet. Ez veszélyes is lehet, hisz beragadhat oda a paszta úgy is, hogy azt te nem kaparod ki a foglalat megsértése nélkül. Ajánlott nagyon alaposan és óvatosan eljárni ilyen esetekben, remélem így tettél te is. Bár az jó jel, hogy bekapcsol, de nem árt ellenőrizni.
2019. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Volt a foglalatban is egy kevés...

Papírzsebkendővel finoman piszkáltam ki, egy egész kis pasztát elhasznált rá, én kb. a felét szoktam...

Ő azt állítja a pcx csinálta meg ennyire kokányul, a kábel elvezetés is borzalmas volt, itthon egy jó óra alatt elvezettem szépen, úgy hogy ne akadjon bele semmibe.

Az SSD is csak bevolt dobva, nem volt lefogatva.

2019. jan. 14. 08:07
 18/18 A kérdező kommentje:

Felpörög, de se kép se hang...

Kezd az agyamra menni...

2019. jan. 14. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!