Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom kiszámolni...

Hogyan tudom kiszámolni network difficulty-ból és egy bányász hashing sebességéből, hogy érdemes-e az adott crypto-t bányászni vele?

Figyelt kérdés

Konkrétabban: ha egy bányász pl- 2.3 MH/s sebességre képes, és a network difficulty 48022.0 valami (nem tudom a mértékegységét, bár sokat segítene), a pool difficulty-ja 8, akkor mire számíthatok? Fog találni egyáltalán share-eket a miner-em belátható időn belül? (Mert ugye ha nem, akkor a pool úgy veszi, mintha én nem is bányásznék, ami nem jó.) Vagy ez algoritmus függő is?


Mi a mértékegysége ezeknek a difficulty-knak?



#bitcoin #Coin #litecoin #kriptopénz #crypot #crypot currency
2019. febr. 15. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Csak kitöltöd adatokkal és megkapod a választ. ;)

2019. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szupi, csak én ezt már megírtam magamnak, és nem kell kitöltenem semmit, hanem a gép tudja magáról, hogy melyik algo-t milyen sebességgel tudja számolni.


A gondom ez:


A programom kiszámolja, hogy a legjobban x16r-t érdemes bányásznom, második helyen cryptonightv7 algot, a harmadik helyen lyra2z -t. Neki is állok x16r-t bányászni, és van, hogy kidob a szerver, olyan sokáig nem találok egyetlen share-t sem. A cryptonightv7 esetén még rosszabb a helyzet, mert ott szinte soha nem találok share-t. A lyra2z teljesen jó, ott belátható időn belül találok megoldásokat.


Hiába jövedelmezőség alapján a cryptonightv7 jobb lenne a lyra2z-nél (majdnem dupla annyit fizetne), mégis jobban járok a lyra2z-vel. Cryptonightv7-tel soha nem találok share-t, így a szerver úgy érzékeli, hogy egyáltalán nem is bányászok, míg lyra2z esetén mérhető a teljesítményem, így mégis többet profitálok 0-nál.


Érzésem szerint a difficulty a válasz a problémámra. Ha az túl magas, akkor bizonyára nem érdemes foglalkozni a bányászással, és tovább kell lépni a következő, kicsit kevésbé profitábilis megoldásra, ahol több az esélyem.


A valódi kérdés tehát az, hogy ez a difficulty dolog hogyan is van? Honnan tudom, hogy adott számítási teljesítmény (ami a gépem és a használt szoftver együttes tulajdonsága) és difficulty (ami a hálózat tulajdonsága) mellett várhatóan milyen gyakran találok share-t?

2019. febr. 15. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!