Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha Linuxot USB-ről akarok...

Ha Linuxot USB-ről akarok futtatni az pontosan hogyan működik és miért jó?

Figyelt kérdés

Szóval van egy laptopom de eleve nem tudom lehet-e rá bármilyen Linuxot rakni (Mert hallottam ilyeneket, hogy van ami nem Linux kompatibilis, szerintem hülyeség de ezt is megkérdezem akkor már)

Ezen Windows 10 fut, én azt terveztem, hogy USB-n keresztül szeretnék Linuxot futtatni mert igaziból sokkal célszerűbb ha elrontok valamit vagy ilyesmi... Még nem vagyok olyan profi benne, hallottam sokszor összeomlik és szenvedős :D

De ilyenkor mikor USB-ről bootol be a laptop és Linuxozon ügyködök mögötte fut a windows nem? Én úgy tudom ezek párhuzamosan mennek. Igaz?

Igaziból még nincs kész, csak terv, de szívesen fogadnék egy linket vagy valami tippet, hogyan kell USB-re Linuxot rakni és azon keresztül telepíteni/bootolni :D

Nos kinéztem sokféle Linuxot, de ami nekem megfelelne az a Kali lenne. Sokat törődnek vele és anonim. Mert szeretnék majd Tor böngészőzni (de nem azért amiért ti gondoljátok) Vannak olyan fórumok és onionok amik engem nagyon érdekelnek, olyan emberek akik nem szólalhatnak fel a normális felszíni interneten és csak ilyen helyeken mondhatják el a véleményeiket. Ezt csak szerettem volna letisztázni.

Viszont kell valami VPN és ehhez viszont nem értek... Le kell tölteni a storeból? Kell valamit ügyködni vagy jó az alap beállítás? Bér nem szeretnék barangolni de böngészőn keresztül könnyen össze lehet szedni vírusokat szóval ezt el szeretném kerülni és mindennemű támadást és adat visszaélést.

Mennyire kell vigyázni a személyiségemre? Mert ha bekapnék valami vírust nem szeretném akárhogyan is eljuthatnának hozzám. E-mail címem sem lehet mondjuk g-mailes vagy ilyesmi...

A linux parancsokat, szkripteket ismerek szóval jártas vagyok a felületben (igaziból tanulom és kéne egy felület ahol gyakorolhatom ezért is akarok laptopra rakni ilyet + ha már van akkor ezeket is meg szeretném nézni és kicsit jártasabb lenni ezen a téren is)

Nagyon szívesen veszek minden tanácsot és tippeket. Nem értek ehhez de szeretnék és ezért is muszáj gyakorlatban is alkalmazni...

Aki kicsit pengébb ebben a témában annak szívesen venném a hozzászólását :)

Legyen szép napotok!



2019. febr. 21. 19:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Többi kérdésemre nem tudja valaki a választ? VPN meg ilyesmik?
2019. febr. 22. 10:03
 12/15 anonim ***** válasza:

1. A Kali Linux alapvetően olyan hálózati szakembereknek való, akiknek kell egy folyamatosan frissített, karbantartott eszköztár mindennapi feladataik elvégzéséhez, és persze sok műkedvelő, amatőr hacker/cracker is használja erre-arra. De a Kali esszenciális funkcióit nem tudnád kihasználni, ahhoz mélyebb hozzáértés kell, a Kali által nyújtott segédprogramok viszont elérhetők bármelyik Linuxra, de ezen kívül az anonimitásban nem lesz előrébb vele, mint bármelyik másikkal. Szóval lehet, hogy érdemes lenne megfontolnod egy felhasználó barátabb disztrót.


2. Alapvetően nem kell semmilyen VPN-t letöltened, elég a Tor browser ( [link] Letöltöd, kicsomagolod, elindítod, örülsz. Jó az alap beállítás is, azon csak rontani lehet, ha állítgatod. Ahol nem muszáj, ne kapcsold be a Javascriptet, és minél kevesebb dolgot engedélyezz az oldalaknak.


3. Semmilyen adatot ne adj ki, ami hozzád köt. Név, születési adatok, címek, stb. Ha kokót rendelsz, ne a saját lakásodra rendeld, ha bérgyilkost fogadsz fel, ne a saját kártyáddal fizesd ki, ilyesmik.

2019. febr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mit akarsz a vpnel ?
2019. febr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A Kaliról tudom, hogy az a legjobb ilyen biztonság és anonimitás terén mivel mint említetted a Hackerek is használják és ha ők sem buknak le és nem jönnek rá kik voltak akkor az én céljaimnak is teljesen meg fog felelni a Torban való böngészésem közben

A VPN igenis kell, több ember mondta el ne felejtsem mert a Kaliban ha jól tudom nincs alapvetően mint mondjuk egy Kodachiban amit a disztro írója vezéreltet és ő vett egyet és azt osztja szét. Szóval igenis kell valamilyen (A Kodachi viszont nem engedélyezi a Tort, ha meglátja akkor letilt a VPNjéről) ezért kell valamit ügyködni vagy nem tudom... A Toron sok a vírus és a szemét ember még a nem olyan helyeken is sok a vírus szóval szeretném magamat megvédeni.

Rendben.

Egyébként akkor mindegy milyen a laptopom lehet rá Linuxot rakni? Mint írtam hallottam, hogy valamelyik nem kompatibilis vagy valamelyikre nem lehet... Ez igaz?

2019. febr. 22. 16:02
 15/15 anonim ***** válasza:
Leírod hogy mire kell a vpn ? Egyáltalán tudod mi az a vpn ?
2019. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!