Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Villamosmérnökként milyen...

Villamosmérnökként milyen laptopot válasszak?

Figyelt kérdés
Tavaly ősszel cseréltem le a korábbi laptopomat egy Asus x541u-ra mondván, hogy jobban mint a régebbi(ez igaz). Azonban azzal nem számoltam, hogy a windows 10 majd mennyivel erőforrás igényesebb lesz és ez miatt ez a masina jóformán csak szenvedni tud (i3 6006u proci, 4gb ddrd4 ram, geforce 920mx videókártya, 1 tb hdd). Mégegyszer nem akarok majd mellé nyúlni. Milyen laptopot tudnátok nekem ajánlani? Nézegettem már őket de nem vagyok benne biztos hogy mire kéne nagyobb hangsúlyt fektetni. Amiket használok programok az az autodesk eagle, autdesk inventor, matlab és pár fejlesztő program pl: stm32cubemx. Köszi a válaszokat.

2019. márc. 2. 17:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és ársban 200-270 körül akarok venni nagyon max.
2019. márc. 2. 17:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a lenovo thinkpad-ek környékén néznék szét ha munkára kell. Esetleg villamosmérnökként lehet előny lenne számodra, ha van rs232 port rajta, mivel sok műszer ezt használja.
2019. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd a 6006u egy nos. Olyan CPU volt ami drága volt de lassú .

A gép használható 8gb rammal és ssdvel átlag melora. Az eagle is jól elzorog rajta. Erősebb CPU kéne neked ezeket a CPU típus beirasa a googleba utána a passmark szócska. Egyből megleled a benchmark értéket. Tudod hasonlítani a procikat.


Azt a 8 giga RAM és SSD a másik igény. Más nem kell neked . Mivel nem grafikus melót vegzel az alaplapi VGA elég neked.

2019. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.


Mivel a régi gépem procijához hasonlítottam a mostanit és a régi inkább csak elavult volt mintsem nagyon gyenge ezért ruháztam be egy ilyenbe.

2019. márc. 2. 18:51
 5/7 anonim válasza:
olyat, amilyet a közgázosok szoktak venni
2019. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért még annyit hogy a lassusag hogy nyilvánul meg ha leírod lehet hogy egy ram és SSD megoldással használható lenne a géped. Töredéke a cserenek.

Írtam hogy a CPU nem egy csúcs még sok tapasztalatom nincs mert nem vagyok mérnök de hobby szinten tervezgetek kisebb elektronikakat (50-100 alkatrész) és van több gépem van ami lassabb is mint a tiéd és teljesen használható így bár tény hogy nem rakéta a géped de szerintem élhetővé lehetne varázsolni.


Ha pl lassan tölt az SSD cserével kb olyan lesz hogy 6-8 másodperc Alatt bekapcsol bebootol, a ram bővítés meg segít a programoknak. Ha a programban egy egy lista pl alkatrész lista lassan jön be majd bezárod majd újra azt nyitod meg és mást nem csinálsz és olyankor gyorsan bejön az nem CPU hanem kevés memóriára utal. Tehát keresel alkatrészt lassú majd ablak becsuk újra keresel másik típust és akkor gyors és akkor lesz lassú amikor mást csináltál es újra keresel az tuti ram.

Tehát ha az ismétlődő feladatok gyorsak csak amikor olyat kérsz a géptől amit egy ideje nem csináltál lassú az ram hiány.

2019. márc. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Inventort megnéztem neked mert azt nem használtam. 8 giga az alap de több kell 16 giga is kellene sőt az a minimum. VGA jó az alaplapi oda is ellenben a CPU itt kevés a duplája lenne a jó 1000 alkatrész esetében. Ha kisebb a projected akkor még ez a CPU jó lehet.


1000 alkatreszes melonal laptop esetén Intel 8550 CPU 16 de inkább 24 giga RAM és SSD.


Árukereső: HP probook 450 349e Ft Intel 8550 , 256 SSD, 16 GB RAM .

Ez inventor esetében 1000 alatti alkatresznel hibátlan.

2019. márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!