Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási szakképzés...

Felsőoktatási szakképzés után, hogyan számítják a felvételinél az ugyanazon néven futó alapképzéshez a pontokat? (Mert nyilván ugyanúgy elkell érni a ponthatárt)

Figyelt kérdés

Szóval: néztem pl.: A Bge Felvi.hu oldalon, hogy ezt a felsőoktatási szakképzést hogyan számítják be pontként alapképzéshez: ha a Felsőoktatási oklevél (2-es) akkor 280pont, ha (3-mas) akkor 320pont, ha (4-es) akkor 360pont, (5-ös) : 400pont.


És még plusz 100 pont többlet pont lehet ezen felül. Na most ez a plusz az lehet pl. nyelvvizsga, ha jól tudom. Ilyenkor is 28pont ér a b2-es 50pontot a c1-es igaz?


Felsőoktatási szakképzés után már nem számíttanak az érettségi pontok? Az emelt érettségi plusz 50 pontját már többlet pontként nem veszik figyelembe?


Felsőoktatási szakképzés után ugyanúgy figyelembe kell venni az érettségi követelményeket, amik a felvi.hu-n vannak?

Pl: ha egy szakra "kettőt kell választani: infó (közép vagy emelt) ÉS matek (közép vagy emelt) VAGY fizika" (közép vagy emelt).

‎Tehát ha pl.: Info érettségim nincs akkor az ilyen szakok amikhez infó érettségi kell azt a felsőoktatási szakképzés nem váltja ki?


Kicsit(nagyon) elvagyok jelenleg veszve. 3.napja bújom már a netet de nem találtam ezekre a kérdésekre választ.(vagy ha találtam is választ nem volt egyértelmű vagy át siklottam felette :/)


Köszönöm ha tudtok segíteni!



2018. jan. 31. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A felsőoktatási oklevél, az a diploma, neked olyan nem lesz, mikor jelentkezel. Rád az a rész nem vonatkozik. Neked csak pluszpontok járnak a papírodért. Semmilyen érettségit nem vált ki.
2018. jan. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2018. jan. 31. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!