Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen ez a laptop?

Szerintetek milyen ez a laptop?

Figyelt kérdés

Bekrepált az előző laptopom es kéne egy új és 180-200 ezer körül keresgélek és eddig ezt találtam a legalkalmasabbanak számomra. Amire használnám:játék(nem új játékokkal akarok játszani de azért szeretném m ha minél jobban futnának a régebbi játékok) gitárhoz kulso hangkártya mellé szerintem egy átlag felhasználásba nagyjából ki tudná hajtani ez a processzor a tobbi pedig átlag felhasználás ami meg egyertelműen nem baj neki max kell egy ssd bele. Inkább ami leginkább érdekelne az a játék hogx mennyire birná ez a config. Ha valamivel még g tudok segíteni akkor írom most ennyi jutott eszembe.

Válaszotokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 20. 01:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valamivel még g tudok segíteni akkor írom most ennyi jutott eszembe."


Pl ha belinkelnéd a laptopot, az elég nagy segítség lenne :D

2019. ápr. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Basszus ne elnezest hulla vagyok😂
2019. ápr. 20. 01:36
 3/19 A kérdező kommentje:
2019. ápr. 20. 01:36
 4/19 anonim ***** válasza:

Játékra nem laptopot vennék, de ha mindenképp laptop kell, akkor be kell érni azzal. A gépnél amit linkeltél elég gyengécske a videókártya. Sajnos kis grafikai beállításokon ez egy ilyen alig 30FPS-es videókártya. Szóval ha el is éred a közép-játékaidnál a fix 30 FPS-t ami nagyjából már játszható, hisz a konzolok nagyja is ennyivel viszi a játékokat, akkor meg a hűtéssel kell megbirkózz. A laptopok eléggé hajlamosak túlmelegedni, főleg játék közben. Még a 10 centi vastag 3 kilós atom gamer laptopok sem bírják úgy mint egy asztali PC, de ez persze nem újdonság, meg gondolom tisztában is vagy vele.


Szóval ja, ez egy ilyen komment volt az enyém, eléggé negatív vagyok a laptopokkal kapcsolatban. Én például csak filmre meg néha programok írására használom a laptopom, minden másra ott az asztali.

Egyébként eléggé parasztvakításnak tartom, hogy egy laptop CPU-t is i3, i5 meg i7-nek neveznek, mert közben köszönő viszonyban sincsenek egymással. Tapasztalataim és benchmark-ok, játék teszteléseimre hivatkozva azt kell mondjam, hogy egy újabb laptopbeli i7-es proci talán egy 4. generációs i3-as rendes asztali gép procijával van egy szinten.


De a linkelt laptopod mentségére kell szóljon, hogy csak sima HD-s kijelzője van, szóval nyilván jobb lesz kicsivel a játékoknál mintha FHD-s lenne.

2019. ápr. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Tök jó az általad linkelt laptop a fent megnevezett célokra, de SSD nélkül sajnos a Win10 használhatatlan.

Szerencsére párezerért be lehet egyet szerezni, amit ha van egy icipici műszaki érzéked, te magad is be tudod szerelni.

2019. ápr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen ezert valasztottam inkabb ezt mintsem ugxanebbe a fhd t hatha jobb kicsivel teljesitmenyre. Elozo laptopomba egy pentium quad core proci 4gb ram es egy 920m vidikari volt azzal 25-35-40fps en mentek azok a jatekok amik kellettek ha ezzel 35-40 fixet tudna nekem mar eleg is lenne! Koszonom a válaszod!
2019. ápr. 20. 08:22
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen igen bár szerintem 8.1 et szeretnek a laptopra rá rakatni majd. :D
2019. ápr. 20. 08:23
 8/19 anonim ***** válasza:

Végülis a 920m-től erősebb az mx150, játékok terén is ilyen 5-12 FPS-el, szóval talán ki is elégítheti az igényeidet.


Viszont. 20 ezerrel olcsóbban a Lenovo ugyan ezt a konfigot adja, ugyanezen az oldalon mint amit linkeltél.

205 ezerért meg például van olyan Lenovo laptop, szintén ezen az oldalon, amiben GTX150 van, ami meg már nem kérdés elég lenne az igényeidnek. Viszont ott az a baj, hogy ram csak 4gb van benne, a többi hardware ugyanaz. Bár én megkockáztatnám a kevesebb ramot a gyengébb videókártya helyett. Még így is jobban teljesítene jóval.

De annyira nem néztem körbe azon az oldalon, lehet van egy még reálisabb ajánlat.

2019. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt láttam meg hirtelen. Jobban teljesítene az általad linkeltnél, és itt még az FHD-s kijelző sem jelentene gondot. De a RAM-ot akár később is tudod bővíteni ha nem lesz elég. Egy +4gb-os stick nem olyan drága más boltoknál.


A RAM az bővíthető/cserélhető, de a videókártyánál ez már nem ilyen egyszerű.

2019. ápr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igazábol játékra tényleg ez a + 5-10 fps mar nem lenne rossz azert gondoltam inkabb h tobb ram legyen de oszinten mar foggalmam sincs hogy lenne jobb en a 4gb ramot keveslem kicsit
2019. ápr. 20. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!