Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatika érettségin hogyan...

Informatika érettségin hogyan is van pontosan a színkeverés?

Figyelt kérdés
Emelt érettségire készülök. Többször van feladat, amely arra utasít, hogy például egy cellát színezzünk zöldre. Ezalatt pontosan mit kell érteni? Eddig általában a program alapértelmezett színét használtam, viszont nemrég a tanár azt mondta, ilyen esetekben a (0,255,0) színt kell használni. Ezután megnéztem a megoldásfájlt, ahol egy harmadik fajta zöld volt. Akkor most hogyan is van ez, számít egyáltalán?

2019. máj. 8. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Miért mész emelt szintű érettségire, ha nem tudod, mi az az RGB kód? Amúgy ha annyit mondtak, hogy "zöldre", akkor szerintem tök mindegy, milyen zöld. A tanárod megoldása a létező legzöldebb zöld.
2019. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tudom mi az, én is értem hogy az a valódi zöld, pont ezért mondtam, hogy az alapértelmezett, a tanárom által javasolt és a megoldásban lévő mind mind más rgb kódú szín.
2019. máj. 8. 22:29
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Az alapértelmezett zöld vagy akármi verziófüggő, a Microsoftnál a sok léhűtő ezzel önkielégít, mert már nem tudnak hasznos dolgokat kitalálni, hogy megmagyarázzák, mitől kell neked újabb verziót venned.


Ha csak annyit írtak, hogy zöld, akkor el fogják fogadni mindet. Ha pontos RGB-értéket akarnak, akkor oda fogják írni. Ne csak a megoldásmintát nézd, hanem a javítási útmutatót is, hogy mi van a pont mellé írva.

2019. máj. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
29%

Ugy tunik, fogyokurazol. Ez a fogyokurak, egyeb kerdesek rovat.

Szoval, ha neked tetszo valaszokat kapsz, es utana egy evig nem eszel cukrot es minden nap futsz 5 km-t, akkor le fogsz fogyni!!!

2019. máj. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!