Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért utálja mindenki a...

Miért utálja mindenki a számítógépszerelőket?

Figyelt kérdés

Mindig amikor megemlítem hogy számítógép szerelőnek tanulok, mindig le megy a hangulat, és látszik az embereken is hogy nem örülnek neki, csalódnak bennem. A tanterem előtt is a mellette elsétáló emberektől is csak a morgás hallható, meg szidnak minket hogy mégis mit csinálunk.


Őszintén szólva, már kezdem megbánni ezek miatt hogy ezt a szakot választottam....



2019. máj. 14. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem utálja őket.
2019. máj. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még nme hallottam ilyenről
2019. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
*nem
2019. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Mert mindenféle rosszindulat nélkül, az a szakma az IT szektor legalja.

Es szamitogepet osszerakni joforman már az altalanos iskolasok is tudnak.

2019. máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nehezen akarom elhinni. Vagyis nyilvánvaló, hogy a számítógép szerelő és karbantartó az IT munka legalja, és az OKJ egy vicc mert 2 évig húznak egy 2 hetes dolgot, meg ráadásul minibálbéres meló, de hogy köpnének mint egy politikusra..

Szerintem simán csak rossz körökben mozogsz.

2019. máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Számítógép szerelő? Az milyen szak, és hol lelhető fel?


Egyébként általában azért nem szeretik a PC-s szakikat, mert rossz tapasztalatuk van az embereknek velük. Nem szeretnék senkit megsérteni, de rengeteg eladó/szervizes lehúzza a fogyasztót, ezáltal az marad meg a fejekben, hogy "sz@r a gép, beviszem egy szervizbe, rámsóznak valami drága foshalmazt, ami lehet, hogy tök felesleges, és rengeteg pénz kifizetése után is ugyanolyan sz@r, mint előtte volt." Ez természetesen nem csak az eladó hibája, mert valamiből meg kell élnie, de nem is korrekt.

(Szakmabeli vagyok, legalábbis informatikusként ilyen területen is kell tevékenykednem a cégnél ahol dolgozom.)

2019. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A számítógép-szerelő tanfolyam elvégzésével a következő feladatköröket láthatod el:

- számítógép hardverének, perifériáinak és adatátviteli hálózat eszközeinek telepítése, karbantartása, tesztelése, hibák elhárítása

- számítógépek, adatátviteli berendezések és számítógépes perifériák karbantartása, hibakeresése, tesztelése és javítása

- számítógépes hardveregységek összeszerelése és beállítása

- számítógépes kábelek szerelése és javítása

- otthoni és kisvállalati hálózatok telepítése, tesztelése, hibák elhárítása


Magyarul az a dolgod, hogy kábeleket dugsz össze, és ha valami nem működik, akkor kitalálod, hogy melyik hardver nem működik. Az a probléma, hogy ez betanított munka, sokan önmaguktól megtanulják az adott eszköz használatával. El nem lehet képzelni, hogy ezt miért kell külön tanítani.

2019. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Szabvány szabvány hátán, nem kell tudnod semmilyen szinten sem programoznod, minden hardverhez találsz valami illesztőprogramot, illetve az internet segítségével kiderítheted bármelyik hardver pontos típusát. Erre még én is képes vagyok, de bárki más is, aki hozzám hasonlóan otthon építget gépeket és foglalkozik a témával, nyomon követi a piacot és az új termékeket. Nekem sejtelmem sem volt arról, hogy ezt képesek külön tanítani, ez szerintem annyira egyszerű (és egyre inkább létfontosságú a mai világban), annyira alapvető, mint a vezetés minimum. Ezt én simán beleépíteném az általános iskolai tananyagba a sok kötelező idiótaság helyett, amit manapság lenyomnak a kisiskolások torkán. Boldogság óra, vagy hittan pl., hogy kapásból említsek kettőt...
2019. máj. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!