Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Bios frissítés után nem akar...

Bios frissítés után nem akar elindulni a számítógép. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

1-2 napja lett egy teljesen új számítógépem, leszámítva a videokártyát, de az megfelelő ennek a konfignak.

Imént ráraktam volna a win10-et pendriveról, biosban mindent beállítottam úgy ahogyan azt ajánlották, viszont a bios security (vagy valahogy így hívják) nem tudtam kiiktatni, mert le volt "zárva". Elindítottam a beállítások mentését, és resetelte magát a gép. Elindult a gép, de se képet, se hangot nem adott, sőt kb. 10 másodperc után ki is kapcsol. Utána megint megpróbálja ugyan ezt a folyamatot, de ugyan így sikertelenül jár. Kicseréltük a kis gombelemet is benne, de ugyan ezt csinálja. Mi lehet a gond? Én rontottam el, vagy gyári eredetű a hiba?



2019. máj. 18. 15:29
 1/5 Gábor_79 ***** válasza:
De előtelepítve vetted rendszerrel? Mert gyárilag az alaplapon nincs semmit ilyen tiltás. Nem lehet, hogy csak keverted valamivel a kifejezést?
2019. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Teljesen üresen vettem az alaplapot, nem volt rajta semmi. Viszont abban a leírásban azt mondták hogy ezt kapcsoljam ki.
2019. máj. 18. 20:45
 3/5 Gábor_79 ***** válasza:

Van olyan, hogy secure boot beállítási opció.

Azt megelőzően használtad a gépet egyáltalán?

2019. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gábor_79 ***** válasza:
És van olyan helyzet is, hogy bizonyos beállítások más beállítást inaktívvá tesznek. Például legacy módban nincs fast boot meg ilyenek.
2019. máj. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Meglett a probléma, a RAM volt hibás, azóta hibátlanul működik. Köszönöm aki válaszolt!
2019. máj. 19. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!