Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől állhat le véletlenszerűe...

Mitől állhat le véletlenszerűen a vadi új számítógépem?

Figyelt kérdés

Teljesen 'szabályos' módon leállt már a windows telepítése közben is, ami alatt azt értem, hogy nem hirtelen lekapcsolt, hanem mintha én nyomtam volna a leállításra felugrik a 'Leállítás . . .' képernyő.


Táp emiatt szerintem kizárható,


túlmelegedés is, semmi nem ment 50 celsius fölé, mikor szintén jelentkezett a hiba...


Tök véletlenszerűen csinálja és az a kellemetlen, hogy MINDEN új a gépben és a kereskedő szerelte össze.


Lehet, hogy a frissített BIOS-hoz van köze? A BIOS-frissítés úgy hallottam elrontható valahogy.


Esetleg valami zárlat az alaplapban?


Az a baj, annyira rejtett hibának tűnik, meg annyira hirtelen, olykor sok idő elteltével jelentkezik, hogy félek, a kereskedő valami teljesen laikus ,,elfelejtette bedugni a gépet" szintű bejelentésnek kategorizálná és sok kört futna a dolog, mire kiderül mi okozza, ezért inkább a segítségeteket kérem először.



2019. jún. 21. 09:23
 1/9 A kérdező kommentje:

A benne lévő táp se hiszem, hogy kevés lenne a gépbe, 500 wattos, ezek vannak a gépben:


GIGABYTE B450M S2H alaplap

Corsair 2x8GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX Black RAM

Asus GTX 1660 Ti Phoenix OC 6GB

AMD Ryzen 7 2700X

Cooler Master 500W Elite V3

2019. jún. 21. 09:25
 2/9 A kérdező kommentje:

Ilyen hibát találtam az eseménynaplóban:

,,A(z) hpdfe forrásból származó eseményazonosító 5 leírása nem található. Az eseményt kiváltó összetevő nincs telepítve a helyi számítógépre, vagy a telepítés sérült. Telepítheti vagy kijavíthatja az összetevőt a helyi számítógépen.


Ha az esemény forrása egy másik számítógép, akkor a megjelenítési információkat is el kellett menteni az eseménnyel.


A következő információk tartoznak az eseményhez:


2019/06/21 09:29:05.156|00001340|Error |HPDFEMonitor|OpenDaslDevice failed: 0x80070103"

2019. jún. 21. 09:37
 3/9 A kérdező kommentje:

Illetve még:


,,A szolgáltatás (rimsptsk) a következő hiba következtében leállt:

A Windows nem tudja ellenőrizni ezen fájl digitális aláírását. Egy nemrég bekövetkezett hardver- vagy szoftverváltozás telepíthette a fájlt, amelynek aláírása nem megfelelő vagy sérült. Előfordulhat az is, hogy egy ismeretlen forrásból származó rosszindulatú szoftver végezte a telepítést."


Meg ez is:

,,A szolgáltatás (rimmptsk) a következő hiba következtében leállt:

A Windows nem tudja ellenőrizni ezen fájl digitális aláírását. Egy nemrég bekövetkezett hardver- vagy szoftverváltozás telepíthette a fájlt, amelynek aláírása nem megfelelő vagy sérült. Előfordulhat az is, hogy egy ismeretlen forrásból származó rosszindulatú szoftver végezte a telepítést."

2019. jún. 21. 09:52
 4/9 Gábor_79 ***** válasza:
100%
Nem valami specko telepítőt használtál? Ami nem érintetlen.
2019. jún. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha szabályosan áll le akkor először szoftveres téren kéne körülnézni. Ahogy az előző is kérdezte, milyen telepítőt használtál? És mi a helyzet a driverekkel.
2019. jún. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pendrive-ról telepítettem Windows 10-et, nem jogtiszta szoftvert, lehet hozzá köze, de még a tovább gombig se jutottam az első leálláskor.


A driverek Driver Booster szerint mind frissek. Optikai meghajtó híján a gyárilag mellékelt lemezeket nem telepítettem.

2019. jún. 21. 12:18
 7/9 Gábor_79 ***** válasza:
Azóta is leáll? Nem kizárt telepítéskor az egyszeri újraindítás. Automatikus vagy kézi drivertelepítéskor szükséges a rendszer újraindítása. Ezt a rendszer fel is ajánlja vagy kiírja. Egyébként rá szoktam keresni a hibaüzenetben jelzett szolgáltatásokra. Most is megtettem, de nem mond semmit. Az utolsónál az egyik hivatkozás valami HP funkcióra hivatkozik, mint a laptopgyártó. Azért kérdeztem a telepítőt. De például olyanra is van hibaüzenet, (nem most, hanem általában) hogy nem tudott elindulni a CD meghajtó, mert történetesen nincs is a gépben. Akkor tiltani kell a registryben.
2019. jún. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos 10-30 percenként leáll még mindig. Furcsa... :/ szerintem valamelyik hardver lesz a ludas.
2019. jún. 21. 15:50
 9/9 Gábor_79 ***** válasza:
Ugyan úgy szabályosan áll le? Ha olyan rendszert telepítettél, amibe rengeteg driver integrálva van, akkor próbálkozz másikkal. Pl. a második hibaüzenet valami memoria kártyaolvasóval kapcsolatos.
2019. jún. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!