Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 2500 ft-ért tënyleg eredeti...

2500 ft-ért tënyleg eredeti windowst kapok?

Figyelt kérdés

Laptopot szeretnék venni még ebben a hónapban, eddig olyanokat néztem amiken win10 van. Viszont most megláttam emagon milyen akciók vannak.

Ha tényleg ennyi, akkor free dos-os laptopot tudnék venni sokkal jobb paraméterekkel, mint amiben már benne van a win10. Csak fura, h ez tényleg ennyibe kerül!? Nen értek hozzá ilyen szinten, nem akarok hülyeséget sem csinálni.


[link]


[link]



2019. júl. 8. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ebayen még olcsóbban vehetsz legálisat. Régen volt már az, hogy a Microsoft CD-re írta a Windowst amit aztán továbbadott a nagykereskedőnek aki rátette a szállítási költség árát meg a hasznát majd továbbadta a iskereskedőnek aki rárakta ugyanezeket és kijött a 10ezer Ft körüli ár. Ez elektronikus licensz, azaz le kell töltened magadnak a Windowst a MS honlapjáról és a megvásárolt kóddal aktiválod.
2019. júl. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

tényleg eredeti csak nem legális. Vagyis szürke terület. Hivatalos használatra pl cégnek nem megfelelő.


Otthoni gépre még elmegy de igazából ennyi erővel programmal is aktiválhatod. ezek ilyen újrahasznosított kulcsok amit amúgy nem igazán lehetne, de mégis.

Szerintem ezek ilyen ebayről vett kulcsok, ugyebár ezek vagy "újra lettek hasznosítva" vagy lopott bankkártyával vásárolták a kínaiak és továbbadták piti pénzért.

2019. júl. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az emag nem kockáztatná 2500Ft bevételért, hogy illegális szoftver árusításért jól megbüntessék.

Az ebayen árultak jó része pedig kiselejtezett gépről származó Windows kulcsa. Nem tilos, illegális újra felhasználni, a lényeg, hogy egy kulcs egy gépen használható. Ha nem lenne legális nem tudnád aktiválni vagy egy idő után jelezné, hogy nem jó a kulcs.

Az tény, hogy más részük valószínűleg diák kedvezménnyel vásárolt és továbbadott kulcs, de az emagnál 12 hó garancia is van és pozitív értékelések is + ahogy írtam hülyék lennének párszázezres bevételért kockáztatni egy soktízmilliós büntetést.

2019. júl. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért az eMag nem az a webshop, ami bevállalna egy ilyen szintű lehúzást (még úgy sem, hogy nem ők a forgalmazók). Szerintem nyugodtan vehetsz egyet tőlük, főleg hogy van kihez fordulni bármiféle gond esetén. Amit pedig a második írt, felejtsd is el. Az Európai Unió Bírósága döntésének értelmében "A számítógépi program megalkotója nem tiltakozhat az internetről letöltött programjainak használatát lehetővé tévő „használt” licencek újraeladása ellen", tehát a Microsoft egy rossz szót sem szólhatna, még ha ilyen kulcsot is vennél.


A döntésről készült hivatalos dokumentumot itt olvashatod: [link]

2019. júl. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kérdező95 ***** válasza:
100%
Annyit tudni kell azért, hogy az OEM az csak így egy géphez lesz jó, amin aktiválod, viszont azon bármennyiszer újra telepíthető
2019. júl. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy mondta 5# válaszoló.

Eredeti, viszont csak egy gépre jó

2019. júl. 9. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Igen, és ha alaplapot cserélsz idővel a gépben akkor ugrik az OEM licensz.
2019. júl. 9. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az MS szerintem magasról tojik rá, hogy ki használja legálisan és ki nem az oprendszerüket. Ha akarnának tenni a kalózkodás ellen, már rég tettek volna, nem olyan hülyék ők.. A fő bevételük nekik nem ebből származik, hanem az adatokból amiket kinyernek a felhasználókból 24/7-ben, abból sokkal több pénzre tesznek szert.
2019. júl. 9. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az OEM szoftverek mindig is sokkal olcsobbak voltak mint amit kulon vasarolsz meg onmaganban.


Az ebayes hasonloan filleres Windows es Office licenszkulcsok viszont altalaban nem legalisak. Vagyis azok... de nem igy kulon arusitva az egyes kulcsokat. Mert azok egy nagyobb licensz (VL) csomag resze. De azok licensz szerzodesei nem engedik a harmadik felnek valo kulcs atadast.


Aztan van a hasznalt szoftver ujraertekesitese, az megint mas teszta.

2022. nov. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ebayról eszembe se jutott venni, Emagról vettem kb 2-3 éve mikor kiirtam a kérdést, teljesen jól működik azóta is, semmi gond vele.
2022. nov. 6. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!