Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol szerezhetnék alkatrészeket...

Hol szerezhetnék alkatrészeket egy kb.10 éves számítógéphez?

Figyelt kérdés
Egy régi számítógépet találtam, amit próbáltam bekapcsolni, "világított", zúgott, de nem működött rendesen. Hogy állapíthatnám meg, mi a baja? Hol látom az alkatrészek típusát? Hol találok hozzá alkatrészt?

2019. júl. 23. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Jol indul... Leveszed az oldalat es megnezed
2019. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2019. júl. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Egy 10 éves számítógépbe nagyjából ugyanazok az alkatrészek jók, mint egy maiba. Nyilván más a processzorfoglalat, meg a RAM típusa, de ha mondjuk egy erősebb C2Q van benne, vagy egy jó alaplap, ami támogatja a Xeonokat, akkor érdemes vele foglalkozni.

De ehhez tudni kéne a gép pontos specifikációit.

2019. júl. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#1: Ennyire azért nem vagyok gyengeelméjű, csak az alkatrészeken nem találtam feliratot.
2019. júl. 23. 22:35
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Először is pucold ki, és nézd át, a csatlakozások rendben vannak-e. A processzort pasztázd újra. Ha több memória modul van benne, próbáld egyszerre csak 1-gyel elindítani. Ha van benne dVGA, próbáld meg anélkül bekapcsolni.

Amúgy valami felirat csak van rajt... legalábbis az alaplapon, a procin, meg a memórián, tápon kell legyen.

2019. júl. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MGéza ***** válasza:
100%

Szinte minden önálló pc alkatrészen van információs matrica, az alaplapra általában szintén rá van írva valahol, vagy az észak vagy a déli hídon, vagy pedig a pcie csatlakozó mellett a gyártó és a típus. A processzoron a hűtő és a paszta eltávolítása után a kupakon van a típusjel. Komplikáltabb eset a brand gépeknél fordul elő mivel az alaplap gyakran csak ugyanolyan számítógépházba rakható át, a tápegység speciális alaplapi csatlakozókat használ, ilyesmi.

De az első és legfontosabb hogy állapítsd meg mi baja van pontosan. Célszerű lenne szervizbe vinni ha magadtól nem tudod mi baja.

2019. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!