Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VR (Virtual Reality) kérdésben...

VR (Virtual Reality) kérdésben valaki segítene?

Figyelt kérdés

Lenne pár dolog, ami érdekelne. Nagyon örülnék neki, ha valaki válaszolna mindenre, vagy legalább 1-1 kérdésre. PC-re kellene.


- Milyet érdemes venni? Van egy nagy szobám e célra, és azt hallottam, hogy az Oculus Rift a legjobb. Ez igaz, és ha igen, melyik verzió?


- Mikor érdemes venni? Most, vagy várjak még, mert csökkenni fog?


- Milyen PC config kell hozzá? Inkább úgy kérdezem, mennyiért kéne PC-t vennem, hogy a VR a jelenlegi játékokat viszonylag korrekt formában futtassa?


- Az egyik szemem tompalátó (speciális betegség), a 3D-t alapból nem látom filmben sem. Ez mekkora probléma egy VR-nél?


- Hol van olyan hely, ahol ki tudok próbálni ilyen VR-eket? Konkrét hely és időpont kéne, mert eddig akárhol próbáltam (Media Markt, Westend, stb), mindig ki volt kapcsolva.



2019. júl. 26. 15:59
 1/3 A kérdező kommentje:
A "legjobb"-at természetesen ár/érték arányban értettem. De ha tévednék, akkor helyreigazítást kérek.
2019. júl. 26. 16:05
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

(nekem ez jött be)



PlayIT Show kint szoktak lenni

[link]

2019. júl. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hello

Ár/Érték arányba az Oculus Rift S a legjobb választás viszont annak fix az IPD-je (IPD=a két szemedközéppontjának távolsága) szóval ha ~63mm kisebb vagy ~67mm-nél nagyobb akkor nem biztos hogy a tökéletes élményt fogja nyújtani.

Ha a pénz nem számít akkor ajánlom még a Valve Index-et, ennek a kontrollerjei követei az ujjaid mozgását.

Ha pedig szimulátorozni szeretnél főleg akkor pedig HP Reverb-et ajánlom mert annak van a leg élesebb képe.


Esetleg érdemes meg várni a Black Friday-t akkor jelentősen lejebb megy az áruk. Vagy ha a Valve Index érdekel akkor annak mondta a Valve hogy tervezik olcsóbbá tenni vagy egy olcsóbb változatott csinálni.


Szerintem kb olyan 200-300 ezer Ft-ért van olyan PC amivel már fut minden. Viszont ha nincs olyan géped amivel nem fut a VR akkor ajánlom az Oculus Quest-et mert ahhoz nem kell PC viszont fut rajta sok PC-VR játék ( https://www.youtube.com/watch?v=LuH9DGmYh24 linkelek egy Bemutatót ha érdekelne :D )


Hát azt nem tudom hogy a szemed próbléma lesz-e VR-nál :/


Néhány Media Markt ba ki lehet próbálni PS Vr-t meg play IT PC VR okat, de pénzért tudsz játszani pl.: BadChinken nél ami egy ilyen VR aracade hely és ott több game et meg headset et ki tudsz próbálni :D


Remélem tudtam segíteni :D

2019. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!