Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csinálja ezt az új rx...

Miért csinálja ezt az új rx 590 8gb nitro+ plusz vga-m?

Figyelt kérdés

Fél éve raktam össze egy configot stream+jàték használatàra, de màr az elején gondokba ütközötem. A VGA érdekes jelenségeket produkàlt. Durván 1,2 óra használat után az fps egyre lejjebb esett és a jàték se volt màr olyan folyamatos. Egyre jobban elkezdet ütemesen szaggatni,ezért kénytelen voltam egy restartot nyomni neki. A gép újra inditàst követően a VGA ventilátor 100%-n elkezdet forogni iszonyatos nagy zajjal olyan 5-10 màsodpercig és utána minden helyreállt. Az Amd driver ezt az üzenetet adta ki"Default Radeon WattMan settings has been restored due to unexpected system failure" a hőmérséklet 56-60C volt. De azóta, hogy ezeket a hibákat tapasztalom egy jàtékot se érzek màr stabilnak és folyamatosnak.


Pc:

CPU:Ryzen 5 2600

Alaplap:ASUS Strix B450-f Gaming

RAM:Flare X 2x8GB 3200Mhz Cl14 GB

Monitor:Aoc G2590FX 144Mhz

Videokártya:Sapphire Rx590 Nitro+ 8GB

A gépház egy nzxt s340 amiben egy felső és egy hàtsó ventilátor található. A processzor hűtő alap és a paszta is gyàri. Kérlek titeket adjatok valami tanàcsot, hogy mi tévő legyek mert borzasztóan idegesítő...



2019. júl. 28. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
na ezert vegyel egy nvidia kartyat mert ott nincs ilyen peldaul gtx 1660ti
2019. júl. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom első te minden eddigi létező Nvidia kártyát megvettél így már csak tudod :D nekem hasonló gondom volt anno egy Gtx 660 al csak ott sokkal hamarabb jött a szaggatás mint 1 óra.


Ha fél éve vetted akkor még garanciás nem? Rakd újra a drivert szerintem. Ha továbbra is fent áll a probléma és nem valami túlmelegedés akkor nem tudom mi lehet :/

2019. júl. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hasonló gondokkal indultak a problémák az egyik havernak is még a tavasszal, egy pont ugyan ilyen kártyával.

Neki az lett a vége, hogy egy idő után játékban gondolt egyet a gép, elsötétült a monitor a VGA ventik 100%-ra pörögtek. És ez egyre sűrűbben jött neki elő, eleinte 1-2 naponta, aztán a végén már naponta többször is.

Vissza vitte garanciába, 1 hét után megállapították hogy a kártyának semmi baja. Persze ugyan olyan szar volt, semmit nem csináltak vele. Beraktam az én gépembe, ugyan nálam más problémákat produkált, nekem nem lett fekete monitor, csak egy hibaüzenettel letálcázott játék közben, a gép lefagyott viszont a ventik szintén 100%-ra pörögtek egyből.


A vége az lett, hogy csak komoly fenyegetőzések és nyomás hatására cserélték ki neki. Majdnem egy hónapos procedúra volt mire kapott másikat.

2019. júl. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neten rendeltem az Alza-ról semmilyen garancia lapot nem adtak hozzá.
2019. júl. 28. 17:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor vagy e-mail formájában, vagy az Alza profilodban kell lennie a garancialevélnek. Az nélkül nem adhatták el.
2019. júl. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!