Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alaplapom BIOS sípszava...

Jjj235 kérdése:

Az alaplapom BIOS sípszava alaplapi gombelem hibát jelez, de minőségi elemcsere sem oldotta meg a hibát, mi lehet meghibásodás oka?

Figyelt kérdés
Egy fórumon azt olvastam, hogy extrém hő, rendszeres gyakori leállítás vagy ritka használat okozhatja az elem kimúlását. Az alaplapom egy ASRock z77 Extreme 6, amin az elemfoglalat közvetlenül a videókártya alatt van, ezért gondoltam az extrém hőre, de ellentmond ennek az, hogy évekig jól működött. Ha elindítok egy játékot kb 5 perc múlva lefagy, de többször is fagyott le úgy, hogy semmi igazán videókártya terhelő alkalmazás futott.

#BIOS #hardver #CMOS elem
2019. júl. 29. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Itt más probléma lesz. Ha az elem ki van merülve, a gép elindul, de az óra visszaáll egy alapállapotra, régi gépeken 1980 január 1-re, újabbakon egy 2000 utáni dátumra, de a lényeg, hogy biztos nem az aznapi dátumot fogja mutatni, hanem egy múltbélit. Ha nem ez a helyzet, az elemnek semmi baja. Inkább arra tudok gondolni, hogy kipukkant egy kondi a videókártya környékén, a hőtől előfordul. Velem is volt ilyen és az produkált olyan hibát, hogy a gép elindult, de nagy terhelésnél lefagyott.
2019. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Alapból nem áll vissza az óra sehová, csak abban az esetben ha cserélem, akkor is csak 1-2 nappal visszább. Amikor VARTA-ra cseréltem, akkor indításnál updatelte a BIOSt és az előző nap estére állt vissza a BIOS órája. Utána egy teljes napig teljesen jól működött, tudtam bármire játszani, órákon át játszottam és semmi baját nem mutatta. Másnap egy 2003-as, tehát nem nagy gépigényű játéktól befagyott. Mindenesetre köszi a tippet, meglesem az alaplapot közelebbről is.
2019. júl. 29. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!