Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs videó jel?

Miért nincs videó jel?

Figyelt kérdés

Mai nap kicseréltem a régi gépünkben a processzort+ a hűtőt mert nagyon melegedett.

Az alaplap egy gigabyte gzm945-s2, intel 776-ös proci foglalattal rendelkezik.

Eddig egy pentium 4-es volt benne most egy

Intel Core 2 Duo E6550 2.33GHz van benne, mellé egy deepcool gammaxx 200t hűtő. Beraktam mindent majd indítom el és nincs kép (a GPU egy nvidia gt 520 silent) kiszedtem a videókártyát és alaplapiról indítani de úgyse volt kép.

Faterom kollegájától kaptam egy tippet hogy szedjem ki a 2 RAM közül a másodikat (2gb ddr2) kiszedtem egyiket-másikat és semmi. Valaki valami ötlet?



2019. júl. 29. 13:47
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Érdemes vásárlás előtt az alaplapgyártó weboldalán, az adott alaplap-modell processzor támogatási listáját végignézni:

[link]


A lista szerint az E6550 ebben az alaplapban nem támogatott, vagyis nem fog működni.

2019. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A következő a teendőd. Az E6550-et eladod,és veszel egy E6600 vagy E6700 procit. Ezeket támogatja az alaplapod. Arra figyelj még, hogy ha rev. 2.1-es alaplapod van, akkor lehet, hogy biost is kell frissítened, mert ebben a változatban az alap biossal nem mennek ezek a procik, ezért frissíts a legújabbra, azzal menni fognak. A másik kettő verziónál(rev. 3.x, rev.6.6) menni fog az alap bios-al is. A rev sámot az alaplapod bal felső sarkában találod meg.
2019. júl. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Érdekes a lista szerint tényleg nme támogatott (ezt amikor én néztem nem is vettem észre) de működik. Fogalmam sincs mi okozhatta a problémát de 2-3x kiszedtem-beraktam és működik.
2019. júl. 30. 12:58
 4/4 A kérdező kommentje:
De javítsatok ha tévedek ha tényleg nem támogatná (mert a gyári honlap ellenére működik) akkor az fizikailag se menne bele nem? Esetleg ha mégis bele fér akkor a gép nem indulna el.
2019. júl. 30. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!