Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VA vagy IPS panelt ajánljátok...

VA vagy IPS panelt ajánljátok játékokra?

Figyelt kérdés

IPS monitor: LG 24MP59G-P

VA monitor: AOC C24G1

ezeket a monitorokat néztem de nem tudok dönteni. Az LG-t ismerem és tudom, hogy egy meg bízható márka viszont az AOC-ről semmit nem tudok nem is hallottam még a nevét és ez akaszt meg főkép a döntésben.



2019. aug. 1. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs szükséged 144 Hz képfrissítésre, nyugodtan vedd az LG-t.


Halkan megjegyzem, hogy az AOC ársávjában már a 29 colos, ultrawide LG-kből is válogathatsz. Illetve QHD is van ennyiért, szintén az AOC-tól.

2019. aug. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha csak full hd-ben kell én az ips-t javaslom. Nekem HP ips monitorom van gyönyörű a képe.
2019. aug. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
LG, Megbízható márka és az IPS -nek szép a képe.
2019. aug. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pár szó a VA panel mellett. 3x nagyobb (3000:1) kontrasztarány, teltebb feketékkel, és nem sokkal rosszabb színek és betekintési szög. A legtöbb tévé tudtommal ilyen.
2019. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 RudiSZT3 ***** válasza:
100%

Röviden: VA panelt jellemzően nem szoktak ajánlani játékra, de én egy fajtát bátran ajánlok, mégpedig a Samsung Gamer VA monitorjait, ugyanis egy ilyet használok. Az AOC C24G1 se volt rossz, próbáltam, de a Samsung egyértelműen veri. Cserébe drágább is. Az IPS is jó lehet, illetve igénytől függően a TN is.


Egy kicsit kifejtve:


TN: általában a leggyorsabb panelek. Jellemzően semmilyen pixelváltási sebességgel kapcsolatos nyűgtől nem szenvednek. Cserébe a képminőségük a legrosszabb. Élettelenebb, pontatlanabb, sokszor fakóbb színek, kicsi betekintési szögek -> kissé torzul/elváltozik a szín a monitor szélei felé. Kontrasztjuk gyenge, feketéik fakóbbak.


IPS: a legpontosabb és leghomogénebb a színük, általános képminőségük jó. Sebesség szempontjából nagy a szórás. Van gyors is, lassú is. Betekintési szögeik a legjobbak. Kontrasztjuk gyenge, feketéik fakóbbak. Legtöbbször szenvednek az IPS glow nevű jelenségtől, ami főleg sötét tartalmak esetén vehető észre, egy enyhe, nem teljesen homogén "fénylő" hatás.


VA: Valahol az előbbi kettő között helyezkednek el. Színeik szépek, képük viszonylag homogén, betekintési szögeik közepesek, szerintem megfelelőek. Kontrasztjuk jóval erősebb, feketéik mélyebbek. Sebességük a legtöbb esetben jóval lassabb a többi panelnél, de mára már szépen fejlődött a technológia, és a Samsung jól megoldotta. A CFG és CHG sorozatú monitorjaiknak tényleg remek paneljaik vannak.


Amúgy összetett dolog ez. Minden panel típusból lehet elég jót és elég gyenge minőséget is kihozni. Az egyes konkrét típusoknak érdemes utána nézni, teszteket olvasgatni.

2019. aug. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 RudiSZT3 ***** válasza:
100%

Ja, és még valami.


1. Az AOC-nál elég gyenge a minőség ellenőrzés. Nálam például egy olyan példány járt, aminek kissé hibás volt a panelje.


2. Érdemes lehet online rendelned akár 2-3 félét, amiket kinéztél, otthon összehasonlítod, és amelyik legjobbnak bizonyul számodra, azt megtartod, a többit meg 14 napon belül elállással visszaküldöd. Online rendelésnél megteheted, indokolni se kell, és visszafizetik az árát. Csak legyen sértetlen, és minden tartozékát is vissza kell küldeni, kábeleket, mindent, ami a dobozban van.

2019. aug. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!