Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha az AMD évekig bénáskodott...

Ha az AMD évekig bénáskodott a Bulldozer, Piledriver processzorokkal, akkor egyszer csak hogyan tudott előrukkolni a Ryzennel? Honnan húzta elő a jobb technológiát?

Figyelt kérdés

Vagy hogyan műküdik a processzor fejlesztés?


És egyáltalán hogyan nem ment tönkre az említett elbukott processzorokkal? Fenntartotta magát a videokártyákkal?


2019. aug. 8. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ott van a kérdésedben a válasz elrejtve.

Várt a Ryzenekkel, tökéletesítette, ezért volt olyan sokáig a Bulldozer, meg ugye volt amikor már meg sem érte azt venni és csak Intel jöhetett szóba. Aztán BUMM robbantotta a piacot a Ryzenekkel.


Az AMD sose menne csődbe, ilyen nagy vállalatoknál nem úgy működik ez mint a sarki vállalkozónál.

2019. aug. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szóval már a Bulldozerek korában meg volt a kellő technológia a Ryzenre? Érdekes.


Különben pedig nem jól feltételezem azt, hogy a videokártyákat jó ár érték arányban kiadva csak segítettek magukon és a fejlődésen?

2019. aug. 8. 19:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb 2014-től teljesen veszni hagyták a Bulldozer vonalat és majdnem a teljes mérnöki kapacitásukat a Ryzenre irányították, valószínűleg még a GPU részlegről is, mert a GCN 1-2 GPU-kat legalább 2-3-szor átnevezve piacon tartották.


Az Intel is kb ezt csinálta, amikor pofára esett a Pentium 4-gyel.

2019. aug. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval már a Bulldozerek korában meg volt a kellő technológia a Ryzenre? Érdekes."


WTF? Ezt meg hogy logikáztad ki? Nem. Csak valószínűleg már akkor elkezdték fejleszteni, és fejlesztették tovább az évek alatt. Szólok hogy a 4. generációs architektúrájuk kész van már, és csak most adták ki a 3. generációt. Jelenleg már az 5. generáció architektúráját tervezik. Intel meg a 6. generációs architektúrát használja még mindig, és úgy néz ki a 10. generációnál is marad az.


A videokártyás részlegről pedig sokszor olvastam hogy veszteséges volt. De mielőtt kérdeznéd megint hogy akkor mért nem mentek csődbe.. Még1x ez nem így működik az óriáscégek piacán. Pl tudtad hogy mind a ps4-ben, mind az xbox-ban AMD van? Tudnék még mondani pár példát.

2019. aug. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Pl tudtad hogy mind a ps4-ben, mind az xbox-ban AMD van? Tudnék még mondani pár példát."


Tudtam, plusz APUkat es ilyen embedded APUkat is fejlesztenek.

2019. aug. 8. 19:37
 6/9 anonim ***** válasza:
2019. aug. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az FX sem volt elbaltázott, csak olyan sok dolgot akartak megváltoztatni, bevezetni egyszerre, hogy a piac ezt nem követte a drasztikus költségek miatt, így az FX megbukott. Ugyan egy kísérletük még volt a hibájuk javítására a 9***-es szériával, de a brutális fogyasztás ezt meggátolta.


Ezzel szemben a Ryzen ugyan szintén sok újítást kapott, de ezek többsége sokkal jobban alkalmazkodik az aktuális piaci igényekhez, így sokkal könnyebb és olcsóbb a rájuk történő fejlesztés, optimalizálás. Ezen felül pedig ez volt a mindent vagy semmit típusú próbálkozásuk, tehát igen alaposan fel kellett készüljenek.


Egyébként a Ryzen sikere miatt az FX-ek kicsit feléledtek, hiszen olyan dolgokat kezdtek el kihasználni a fejlesztők, mint a 4-nél több mag, ami például egy 832 esetén sokat segíthet. Persze ettől még egyáltalán nem lesz ajánlott vétel azoknak sem, akik csak olcsón tudnak gépet újítani.

2019. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy 5 évig dolgoztak rajta, intel meg közben ült a sarokban és ragasztót evett. Az FX procik integer számításokban hozták az intel szintjét töredékáron, az AMD arra számított hogy áttérnek a fejlesztők integer számításokra, ez nem így történt. Ugyanez a pofáraesés megtörténhetett volna ryzennel is, ha az IF nem működne olyan mocskosul jól mint amilyen jól működik(és őszintén, nem sok esély volt erre, mindenki próbálkozott hasonló megoldással mert hosszú távon egyértelműen ez az egyetlen járható út, de nem sikerült senkinek rajtuk kívül egyelőre) akkor a ryzen is épp annyira lenne versenyképes mint az FX sorozat volt.

Egyébként rettenetesen álltak anyagilag, egy időben még az épületüket is el kellett adniuk(aztán kibérelték az új tulajtól), ha a zen nem jött volna be akkor a legvalószínűbb az lett volna hogy megveszi őket pl az egyik konzolgyártó. Ha az intel kompetitíven árazta volna a procijait nem lett volna semmi esélyük, de a sok eszükkel azt látták hogy idén is el lehet adni a 4 magot mint felső kategória, mi baj történhet, most meg fejetlen csirke módban szaladgálnak körbe körbe, próbálva kitalálni hogy hogyan tovább(de aggódni természetesen nem kell miattuk sem, az AMD is megmaradt ~6 évig úgy hogy szinte semmi profitot nem termeltek, az intel tartalékai súlyosabbak).

2019. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MGéza ***** válasza:
Hogy fejlesztettek, miközben az Intel ült a babérjain és semmi mást nem tett mint kicsit csiszolgatta a meglévő technológiát, csökkentette a csíkszélességet, növelte a tranzisztorszámot, az órajelet és ezzel lineárisan kissé feljebb tolta a teljesítményt, ennyi bőven elég is volt. Amikor az AMD kijött a sokmagos processzoraival és rájöttek hogy most már sok alkalmazás ki is használja ezeket kezdtek el hirtelen magszám növeléssel reagálni a problémára, balszerencséjükre időközben beütött a spectre/meltdown vírus probléma ami pont a HT technológia sebezhetőségét használja ki és mivel ezt az AMD máshogy oldotta meg így az Intel kényszermegoldásokhoz folyamodott, mint a natív 8 magos I7. Jelen pillanatban az intel fut az események után, csak jövőre jelentettek be jelentősebb fejlesztést.
2019. aug. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!