Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a túl régi router miatt lehet?

Ez a túl régi router miatt lehet?

Figyelt kérdés

Van egy jó öreg Belkin f5d8236-4 v2 típusú wifis roterem, amit bő 10 éve használok. Elvileg támogatja a 802.11n wifi szabványt is, azaz 300 Mbit/s sebességre képes.

A napokban azonban észrevettem, hogy ha közvetlenül kábellel a kábelmodemre csatlakozom a laptopommal (Dell 7537), akkor a speedtest.net szerint kb 122 Mbps a letöltési sebességem. Ha a kábelmodemet összekötöm a routerrel és így csatlakoztatom a routerhez a laptopot akár kábellel, akár wifin, már csak 7 Mbps lesz a sebesség, azaz jelentősen lassabb.

Ezt mi okozhatja? A routerrel lehet a baj? Egyébként általános használatnál, weboldalak nézegetésénél, youtube videók lejátszásánál nem vettem észre hogy lassú lenne a net.


2019. aug. 9. 15:39
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
78%

Igen, ráhibáztál.

122 Mbps, sosem lehet mert a routerednek nincsenek gigabites portjai, tehát max 100 lehetne, ha nem lenne elavult hardvere a routernek.

Ha az megnyugtat a routered korabeli legnépszerűbb router volt a Linsys WRT54GL. Ez is csak 30 megát tudott vezetéken.

Bár még egy ilyen butított BelKÍN -től is szánalmas a 7. Egy 20-25 -nek meg kéne lenni.

2019. aug. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Milyet lenne érdemes venni a mostaniak közül, ami nagyjából középkategória?
2019. aug. 9. 16:08
 3/8 P.O.C. ***** válasza:
Belőnéd pontosabban, mert a középkategória olyan 20-30 ezer körül van. És mekkora a névleges csomagod?
2019. aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
20-30e árban még oké, annyit rászánnék. UPC Fiber Power 120-as csomagom van.
2019. aug. 9. 17:55
 5/8 P.O.C. ***** válasza:
pl. ASUS RT-AC58U, 4 magos CPU, 128 MB RAM, AC1300. Nagyon jó kis cucc, számos alternatív firmware hozzá. Biztos hogy nem okoz gondot neki, akár egy gigabites netcsomag se.
2019. aug. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ennyit mértem, ha lehet, ha nem: [link]
2019. aug. 9. 18:16
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem.
2019. aug. 9. 18:17
 8/8 A kérdező kommentje:

Vettem új routert. Végül egy olcsóbb gigabites típus lett. Szerintem ez engem a következő évtizedre kiszolgál. :)

Most 123 Mbps-t ír wifin és madzagon is. Árnyalatnyit talán gyorsult a net, gyorsabban töltődnek be a weboldalak, videók. De azért nem gyorsult a többszörösére.

2019. aug. 13. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!