Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebook vagy laptop ebookot...

Ebook vagy laptop ebookot mennyire lehet laptopként is használni ha feltöltök rá windowst?

Figyelt kérdés
Mik a hátrányai?
2019. aug. 9. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy érted NoteBook? (Ebook az egy elektronikus olvasó, Ebook-ra nem lehet Windows-t feltelepíteni)


NoteBook, Laptop, majdnem ugyan az. Sok bolt egy kalap alá veszi őket.

Ezekre természetesen lehet Windows-t telepíteni.

2019. aug. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, és mi a különbség a laptop, notebook közt.?
2019. aug. 10. 13:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Notebook az kisebb teljesítményű, és méretre is kisebb nagy általánosságban! De nem vagyok benne biztos, hogy létezik-e még ilyen kategória gyakorlatilag, mert mint mondtam az áruházak is egy kalap alá veszik!

Bármelyik laptopra lehet Windows-t telepíteni. Persze a rendszer követelménynek meg kell felelni!

Manapság jó, ha van egy laptopban:

8GB RAM

És min. 500GB tárhely. Ez lehet HDD vagy SSD.

Röviden: A HDD az lassabb írás és olvasási sebességgel rendelkezik. Egy HDD ma már akár 10x lassabb lehet egy SSD-nél, ez komolyan érezhető különbség programok betöltésénél illetve a gép indulásakor. (Ez nem azt jelenti, hogy a HDD elavult.)


Processzor és videókártya választásnál a te igényeidet kell figyelembe venni. Internetezésre elég olcsóbb is, bár én figyelembe venném a fogyasztást. Általában az újabb generációs processzorok kevesebbet fogyasztanak.


ui.:

Inkább ez a két fő kategória van:

Laptop és Ultrabook


Az ultrabook nagy teljesítményt kínál hosszú üzemidővel, akár 6-8 órát is kibír folyamatos használat mellet, míg egy laptop 3-4 órát maximum.

Igaz ennek meg is van az ára, 200 ezer Ft alatt nem nagyon lehet kapni.

2019. aug. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!