Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bluetooth fülhallgató zavarja...

Bluetooth fülhallgató zavarja a laptop wifit?

Figyelt kérdés

Nem régóta van meg a bluetooth fülhallgatóm, redmi airdots, ez a teljesen vezeték mentes. Azt vettem észre, hogy ha laptopra van csatlakoztatva, akkor leveszi a sávszélt nagyon alacsonyra. pl. 70 mbit helyett lesz 10-15-ös letöltés, feltöltés meg 10 helyett 0,5, de igazából ezeknél is kisebb, mert egy googlet nem akar betölteni. Amint kinyomom a bluetootht, egyből nekiáll működni, és visszajön a gyors net.

Érdekes, mert bluetoothos hangszóróval nem szokott ilyeneket csinálni. Azt olvastam, hogy mivel a wifi 2,4Ghz-en jön (a router nem tud 5Ghz-et), és a bluetooth is, ezért zavarják egymást. Telefonon meg nincs ilyen problémám (Samsung A50). A laptopom dell e7450.

Lehet valami megoldás? A wifi csatornát átraktam fixen a 13-asra, kis "terjeszkedéssel", de ez se segített semmit, pedig ott több wifivel nem is ütközik, bár ahogy sejtem ennek a bluetoot-hos semmi köze...


2019. aug. 11. 09:19
 1/2 Mr. V. ***** válasza:
100%

A blue a teljes wifi sávszélességen (azaz az összes csatornán) ugrál folyamatosan, így bárhova rakod fixen a wifi-t, annak csak csekély eredménye lesz. Persze ki lehet kísérletezni, melyik a legerősebb (ugyanis antennafüggő, hogy épp melyik csatorna a legerősebb, ezt dB alapján könnyen meg lehet állapítani).


A blue egyébként akkor jobban belezavar a wifibe, ha gyenge a jele, azaz távol van a blue adó és a vevő.


Ez ellen nem tudsz semmit csinálni. Annó amikor a blue-t kitalálták, nem ekkora adatforgalomra és teljesítményre készült (10m+ a jelenlegi, 1-2m a régi). Akkor a kis teljesítmény és főleg a kihangosítás, adatátvitel miatt nem wifi mellett voltak használva, így a wifi sávban történő zavarás nem számított problémának.

Sajnos mára ez megváltozott.

Én jelenleg a 10-es csatornán használom routert 20MHz-es sávszéllel (mert itt a legjobb a térereje) és nekem a routertől 10m-re letett telefon (-78dB-es vétellel), amin netrádió szól további 6-8m-ig hallgatható blue fejhallgatóval. Ha viszont 8-10m-re is elmegyek a telefontól a fejhallgatóval, akkor már a wifi is akad és leáll a vétel, megszakad a webrádió. -70dB-ig a wifi akkor sem szakad meg, ha a fejhallgató távol van.

Tehát nekem az optimális csatorna a 10-es, neked is meg kell találnod.

Kell egy kis program laptopra (ha még nincs), ami mutatja a térerőt dB számokkal vagy grafikán ábrázolva.

1 helyen kell hagyni a gépet és a routert 1-től 13-ig minden csatornán végig kell léptetni. Időigényes, mert mindig újracsatlakozik a gép... újracsatlakozás után durván fél perc, mire a grafikon állandó értéket mutat majd. Észrevehető, hogy mikor emelkedik a jelszint és mikor csökken, de érdemes végigjátszani.

Majd a legerősebbre visszaállítani és úgy tesztelni blue mellett (addig ne legyen blue bekapcsolva!).

2019. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Meg tudnád mondani ennek a programnak a nevét? Feltételezem te használtál már ilyent.

2019. aug. 11. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!