Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek?

Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés
200000Ft-ot tudok rászánni, egyetemre kéne, illetve filmnézésre, zenehallgatásra, ilyesmikre használnám. Melyik a legjobb laptop ebben az árkategóriában? Hosszútávra szeretném venni, olyat szeretnék, ami jópár évet kibír.

2019. aug. 12. 08:43
 1/5 hypno ***** válasza:
72%

Ha nem akarsz játszani, akkor vegyél egy üzleti kategóriás használt gépet. Legyen fullhd-s és IPS paneles. Legyen gyárilag magyar kiosztású a billentyűzete és az sem hátrány, ha világítós. Ezeket 100-120 ezer környékén meg tudod venni és garantáltan többet bírnak, mint egy új konzumer gép.

Pl. [link]


(Az egyetemista lányom egy egy Dell e5420 laptopot használ, ami most 6 éves, és az aksi elöregedésén kívül kutya baja.

2019. aug. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Derwer ***** válasza:
27%

Ennyiből már kijöhet, egy kis szerencsével.

Javasolt szempontok :

Minimum 8as szériájú Intel proci legyen benne. De lehet ryzen-es AMD is.

8GB RAM jó lenne, de 4el is el lehetsz egy ideig.

Dedikált video kártya nem előny, inkább hátrány

Háttértár SSD legyen mindenképp. Ha lehet NVME-s, de a SATAs is okés. A mérete: 250es szerintem már kB mindenre elég.


Egyetemre jól jöhet ha érintő kijelző, de nem feltétlen. (tollas verzió jobb erre a célra!)

ONENOTE alkalmazással nagyon jól tudsz majd jegyzetelni.


Unoka tesómnak egy Lenovo Yoga 530asat vettem. (az új 540es jön talán lassan)

2019. aug. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van már használt laptopom, újat szeretnék, nem kell feleannyiba kerüljön mint amit írtam.
2019. aug. 12. 10:33
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második válaszolónak :)
2019. aug. 12. 10:36
 5/5 A kérdező kommentje:
Várom még mások válaszát is!
2019. aug. 12. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!