Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD-t korlátozott garanciával...

SSD-t korlátozott garanciával érdemes venni?

Figyelt kérdés
Láttam Ipon-on pár olyan SSD-t, amikre a szokásos 3/5 év garancia helyett csak 1 év van. Ennek megfelelően olcsóbbak is. Szerintetek megéri ilyet venni? Nem azért rövidebb a garancia, mert használat az eszköz, tudtommal. Pár nap alatt úgy is ki jön a hibája ha van neki, nem? A természetes elhasználódásra (a sok TB írott adat miatt) meg úgy sincs garancia, tehát amiatt nem éri meg a hosszú garancia. Vagy lehet olyan, hogy mindenféle előjel nélkül mondjuk bedöglik 1,5 évesen?

2019. aug. 13. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Az SSD élettartamát nem TB, hanem petbyteban mérik. Egy SSDnek nem csak az élettartama lehet a hibája. Lassú gyenge vagy idő előtt meghal. Intel, HP vagy ADATA SSD-ket nem veszünk.


Kérdés mire kell neked. Ha a Windows-ot akkarod futtatni akkor egy 120 gigás Kingston SSD 7-8ezer forint. 30ezerért veszel legolcsóbban 1TB-osat. Nem éri meg spórolni rajta.

2019. aug. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sima SATA III-as SSD-m van most, annál mindenképpen gyorsabbat szeretnék, tehát valami NVMe-t.

Egy 500GB-os Samsung 970 EVO Plus-ról lenne szó. Op. rendszer kerülne rá + olyan programok amiknél jól jön a gyors adatátviteli sebesség. 1 év garanciával 34990, 5 évvel 41190 Forint. Tehát 17%-kal drágább a hosszabb garanciával, ami azért jelentős.

2019. aug. 13. 20:53
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, és ennek az SSD-nek a megadott élettartama 300TBW (a jelenlegi 850 Evo-mnak pedig 75TB). Petabyte-ban csak a 1TB feletti kapacitásúakat mérik, legalábbis én 500GB-osban még egynél láttam ekkora értéket megadva élettartamnak.
2019. aug. 13. 21:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen kategóriáról van szó, akkor nincs értelme szarakodni lutris darabokkal.
2019. aug. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A másik amit kinéztem egy GIGABYTE 512GB Aorus, aminek bár az írási sebessége alacsonyabb, de csak 32690 Forintba kerül, és 800TBW a megadott élettartam. Viszont csak 3 év garancia van rá (de a gyártó 5 évet ad rá), és erről hosszútávú teszteket sem találtam, mert nem egy népszerű darab.


A szívem engem is a hosszabb garanciás-, a pénztárcám viszont a másik felé húz. Azt kellene tudni, hogy mennyi az esélye annak, hogy 1-4 év használat után hibásodik meg, és akkor lehetne racionális döntést hozni...

2019. aug. 13. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!